Comets dalej biją! Nawet bez Thompson

Houston Comets złapały wiatr w żagle. Po dramatycznym wręcz początku sezonu teraz są nie do zatrzymania. Dziś w meczu przeciwko faworyzowanej ekipie San Antonio Silver Stars Komety odniosły szóstą kolejną wygraną. Najgorętsze spotkanie odbyło się jednak w Nowym Jorku w Madison Square Garden, gdzie Liberty podejmowały Indianę Fever i wygrały 102:96.. po 3 dogrywkach!

Krzysztof Kaczmarczyk

Houston Comets podchodziły do meczu przeciwko San Antonio Silver Stars z passą 5 kolejnych zwycięstw oraz brakiem w składzie Tiny Thompson, która dwa dni wcześniej złamała palec w meczu przeciwko.. San Antonio Silver Stars. Liderkę Komet jednak znakomicie zastąpiła w pierwszej piątce Sancho Lyttle, która wywalczyła 23 punkty (rekord kariery) i została jedną z bohaterek niespodziewanej wygranej nad Srebrnymi Gwiazdami. Równie znakomity mecz rozegrała Michelle Snow, która zapisała w statystykach 17 punktów i 16 zbiórek. W Silver Stars aż 5 zawodniczek zdobyło 11 i więcej punktów, jednak rezerwowe dołożyły do tego zaledwie 2 oczka w wykonaniu Helen Darling. Tym samym Comets wygrały szósty kolejny mecz i pną się w górę tabeli konferencji zachodniej.

3 – aż tyle dogrywek potrzebnych było do rozstrzygnięcia meczu pomiędzy New York Liberty a Indianą Fever. Ostatecznie 102:96 wygrała drużyna gospodyń. Drużyna z Indianapolis była bardzo bliska zwycięstwa w regulaminowym czasie gry, gdy na minutę przed końcem prowadziła 70:65, a na 12 sekund przed końcem 72:69. Ostatnia akcja należała jednak do Cathriny Kraayeveld, która celnym rzutem za 3 punkty dała pierwszą tego wieczoru dogrywkę w Madison Square Garden. Jak się później okazało, rozstrzygnięcie zapadło dopiero w trzeciej odsłonie dogrywki. Fever, które straciły swoją liderkę Ebony Hoffman, nie zdołały już wyciągnąć tego meczu na swoją korzyść i przegrały 102:96.

Dla Liberty najwięcej oczek wywalczyła Janell McCarville - 31, co jest jej nowym rekordem kariery. Znakomicie wspierała ją również Shameka Christon, która 6 ze swoich 23 punktów trafiła w ostatniej dogrywce. W ekipie Fever kolejny znakomity występ odnotowała wspomniana już Hoffman, która zakończyła mecz z dorobkiem 26 punktów (rekord kariery). Zawodniczka jednak musiała opuścić parkiet w drugiej dogrywce z powodu przekroczonego limitu fauli. Równie dobry mecz co Hoffman rozegrała Tammy Sutton-Brown, która w statystykach zapisała 23 punkty i 15 zbiórek, co również było najlepszymi wynikami w jej karierze.

- Zwycięstwo w tym meczu było nam bardzo potrzebne. Z pewnością pomogło nam ono bardziej w zjednoczeniu drużyny, pokazaniu, że w trudnych momentach jesteśmy razem i potrafimy zdziałać dobre rzeczy. Jestem bardzo szczęśliwa po tej wygranej - mówiła po meczu rookie Essence Carson, która wywalczyła 18 punktów.

Dogrywka była również potrzebna do rozstrzygnięcia spotkania w Los Angeles, gdzie Sparks podejmowały Washington Mystics. Gospodynie były faworytkami tego meczu, jednak ekipa ze stolicy postawiła wysoko poprzeczkę i zdołała pokonać po dogrywce faworytki. Bohaterką meczu została Monique Currie, która nie dość, że była najskuteczniejszą zawodniczką meczu z dorobkiem 24 punktów, to jej celny rzut za 3 punkty w dogrywce okazał się... jedynym celnym rzutem w tej części gry. Wcześniej do dogrywki również rzutem za 3 punkty doprowadziła Coco Miller, która na 5,9 sekundy przed końcem ustaliła wynik spotkania po 4 kwartach na 74:74.

W ekipie Mystics kolejny bardzo dobry mecz rozegrała weteranka Taj McWilliams-Franklin, która poprzedni sezon spędziła właśnie w LA. Środkowa Mystics zdobyła 12 punktów i zebrała z tablic aż 13 piłek, co jest jej najlepszym osiągnięciem w tym sezonie.

New York Liberty - Indiana Fever 102:96 (16:16, 14:21, 24:18, 18:17, 16:16, 4:4, 10:4)

New York: J.McCarville 31, S.Christon 23, E.Carson 18, L.Moore 12, C.Kraayeveld 11, T.Jackson 5, L.Mitchell 2, A.Battle 0, L.Willis 0, E.Thorn 0, E.Larkins 0

Indiana: E.Hoffman 26, T.Sutton-Brown 23, K.Douglas 18, T.Catchings 15, L.Bond 6, T.Bavilaqua 4, A.Feaster 3, B.Ngoyisa 1, T.White 0, A.Bales 0, S.Baker 0

Detroit Shock - Connecticut Sun 70:61 (17:7, 20:20, 27:18, 6:16)

Detroit: D.Nolan 13, K.Braxton 11, C.Ford 10, K.Smith 10, P.Pierson 10, S.Sam 4, T.Humphrey 4, A.Hornbuckle 4, S.Murphy 2, O.Sanni 2

Connecticut: A.Jones 14, K.Gardin 8, S.Gruda 7, T.Whitmore 7, T.Raymond 6, L.Whalen 5, B.Turner 4, K.Swanier 4, J.Carey 3, A.Holt 3, J.Anderson 0

Minnesota Lynx - Sacramento Monarchs 80:76 (20:17, 22:22, 17:16, 21:21)

Minnesota: S.Augustus 23, C.Wiggins 17, N.Anosike 8, L.Harding 8, N.Quinn 6, N.Ohlde 4, A.DeForge 4, C.Houston 4, V.Hayden 4, L.Thomas 2, K.Rasmussen 0

Sacramento: N.Powell 20, R.Brunson 12, T.Penicheiro 12, K.Lawson 8, S.Robinson 6, A.Williams 5, C.Kelly 5, C.Newton 4, L.Harper 2, A.Franklin 2

Houston Comets - San Antonio Silver Stars 77:71 (19:25, 17:18, 21:14, 20:14)

Houston: S.Lyttle 23, M.Snow 17, S.Johnson 17, M.Mabika 6, S.Holmes 6, H.Maiga-Ba 4, E.White 2, M.Ajavon 2, M.Williams 0, L.Bayers 0

San Antonio: S.Young 19, A.Wauters 14, E.Buescher 13, V.Johnson 12, B.Hammon 11, H.Darling 2, S.Irvin 0, M.Atunrase 0, E.Lawson-Wade 0

Chicago Sky - Phoenix Mercury 89:79 (24:24, 13:22, 22:21, 20:22)

Chicago: C.Melvin 19, J.Perkins 18, C.Dupree 11, C.Joens 7, B.Wyckoff 5, D.Canty 5, K.Sharp 5, A.Price 5, T.Fluker 4, Q.Chaney 0, B.Queenen 0

Phoenix: K.Miller 17, D.Taurasi 16,T.Smith 16, C.Pondexter 14, L.Willingham 12, B.Farris 11, L.Pringle 3, A.Quigley 0, J.Derevjanik 0, K.Mazzante 0

Los Angeles Sparks - Washington Mystics 74:77 (30:22, 10:10, 16:20, 18:22, 0:3)

Los Angeles: C.Parker 17, L.Leslie 16, T.Johnson 10, D.Milton-Jones 9, R.Masciadri 7, K.Brown 5, J.Moore 4, S.Spencer 4, M.Ferdinand-Harris 2, C.Thomas 0, M.Page 0

Washington: M.Currie 24, A.Beard 17, T.McWilliams-Franklin 12, C.Smith 6, N.Blue 5, C.Miller 5, C.Langhorne 3, N.Sanford 3, B.Mosby 2, L.Koehn 0