Turcja: Świetny Ignerski nie pomógł

25 punktów w zaledwie 26 minut zdobył w sobotę Michał Ignerski, lecz jego Besiktas Stambuł niespodziewanie przegrał na własnym parkiecie z Olin Erdine 83:93. To jeden z najlepszych występów naszego rodaka w bieżącym sezonie.

Jacek Konsek

Besiktas, który wygrał pięć ostatnich meczów z rzędu, niespodziewanie przegrał z niżej notowanym rywalem. O wszystkim zdecydowała druga połowa, przegrana różnicą aż 18 punktów.

Michał Ignerski okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem Besiktasu, zdobywając 25 punktów (5/8 za trzy)w zaledwie 26 minut. Wynik z całą pewnością byłby jeszcze bardziej okazały, gdyby nie problemy z faulami reprezentanta Polski.

W bieżącym sezonie Ignerski tylko dwukrotnie notował lepsze mecze. 17 stycznia zapisał na swoim koncie 28 punktów, z kolei w połowie grudnia minionego roku 26 oczek.

W 22. spotkaniach obecnych rozgrywek Ignerski zdobywa średnio 12,6 punktu i 4 zbiórki. Besiktas z bilansem 15-8 zajmuje 5. lokatę.