NBA: RayRay bohaterem, pokaz siły Thunder

Ray Allen trafił zwycięską trójkę w ostatnich sekundach meczu i dał Boston Celtics wygraną nad New York Knicks 87:85. Z kolei duet Durant-Westbrook uzbierał aż 72 punkty i poprowadził Thunder do triumfu nad Nuggets.

Jacek Konsek
Ray Allen po raz kolejny udowodnił, że pobijając rekord Reggiego Millera nie osiadł na laurach. Na 12 sekund przed końcową syreną super strzelec Celtów trafił za trzy punkty i zapewnił Bostonowi premierową wygraną w ćwierćfinale play off. - Ray jest bohaterem jeśli chodzi o rzut, Paul jeśli chodzi o podanie - krótko powiedział Doc Rivers, trener C's. Podającym był oczywiście Paul Pierce. 24 punkty zapisał na swoim koncie Allen, a 18 dołożył Pierce, który na dodatek mocno uprzykrzał życie Carmelo Anthony'emu, który zdobył tylko 15 punktów (5/18 z gry). Co gorsza, w końcówce spotkania z grymasem bólu parkiet opuścił Chauncey Billups, podstawowy rozgrywający Knicks. Nie wiadomo póki co jaka jest diagnoza. - Mieliśmy wielką okazję żeby wygrać. Graliśmy dobrze przez całe 48 minut. Niestety niezbyt dobrze zakończyliśmy mecz - przyznał Anthony, którego New York zagrało kapitalną drugą kwartę 28:15 i prowadziło do przerwy 51:39.
http://storage.web3.sp...158001.gif border=0 align=center Boston Celtics - New York Knicks 87:85 (24:23, 15:28, 20:13, 28:21)
Boston: Ray Allen 24, Paul Pierce 18, Kevin Garnett 15 (13 zb), Jermaine O'Neal 12, Rajon Rondo 10, Jeff Green 4, Glen Davis 2, Delonte West 2, Nenad Krstic 0. New York: Amare Stoudemire 28 (11 zb), Carmelo Anthony 15, Chauncey Billups 10, Ronny Turiaf 9, Toney Douglas 8, Bill Walker 7, Jarred Jeffries 3, Shawne Williams 3, Anthony Carter 2, Landry Fields 0. Stan rywalizacji: 1:0 dla Bostonu W ostatnich dniach sezonu zasadniczego Oklahoma dwukrotnie pokonała Denver, a najlepszym strzelcem okazywał się Kevin Durant. Nie inaczej było w pierwszym meczu play off - Grzmot pokonał Bryłki, a Durant zaaplikował rywalom aż 41 punktów. Niewiele gorszy był Russell Westbrook, autor 31 oczek. Ekipa z Kolorado, która po przebudowanie nie dysponuje gwiazdami formatu All Star, była blisko osiągnięcia korzystnego wyniku. Dopiero w samej końcówce Kendrick Perkins dobił rzut swojego kolegi, a chwilę później kropkę nad "i" postawił Westbrook.
http://storage.web3.sp...340196.gif border=0 align=center Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 107:103 (24:33, 35:27, 27:22, 21:21)
Oklahoma: Kevin Durant 41, Russell Westbrook 31, Eric Maynor 12, James Harden 5, Daequan Cook 5, Kendrick Perkins 4, Serge Ibaka 3, Thabo Sefolosha 2, Nick Collison 2, Nazr Mohammed 2. Denver: Nene 22, Danilo Gallinari 18, Raymond Felton 12, Ty Lawson 10, Kenyon Martin 10, Wilson Chandler 9, J.R. Smith 9, Chris Andersen 8, Al Harrington 5. Stan rywalizacji: 1:0 dla Oklahomy Zobacz terminarz play off NBA ->