Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Hyży w półfinale, Ignerski rozpoczyna walkę w play off

Drużyna Radosława Hyżego awansowała do półfinału ligi czeskiej, Uniks Kazań Macieja Lampego jest coraz bliżej zajęcia 1. miejsca po fazie zasadniczej, a Michał Ignerski (Besiktas Stambuł) w tym tygodniu rozpocznie walkę w play off.

Jacek Konsek

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - w ubiegły weekend liga włoska nie grała. Drużyna Polaka z bilansem 12-16 zajmuje 11. miejsce. Koszarek w 28. meczach tego sezonu notował średnio 4,5 punktu, 1,7 zbiórki i 1,5 asysty.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - w ubiegły weekend liga włoska nie grała. Drużyna naszego rodaka z bilansem 15-13 plasuje się na 4. miejscu. Reprezentant naszego kraju w 28. meczach tego sezonu notował przeciętnie 13,6 punktu, 6,9 zbiórki i 1,8 przechwytu.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - w ubiegły weekend liga włoska nie grała. Drużyna Polaka z bilansem 15-13 zajmuje 5. miejsce. Polski center wystąpił w 20. meczach tego sezonu i notował średnio 2,9 punktu i 1,1 zbiórki.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - środa: 20 minut, 23 punkty, 7 zbiórek i 3 asysty. Drużyna Polaka przegrała na wyjeździe z Lokomotiwem Kubań Krasnodar 87:88. Sobota: 40 minut, 32 punkty, 14 zbiórek, asysta i blok. Zespół naszego rodaka zwyciężył na wyjeździe Spartak Sankt Petersburg 78:72 i z bilansem 18-6 zajmuje 1. miejsce. Lampe w 23. spotkaniach zdobywał przeciętnie 17 punktów i 7,4 zbiórki.

Thomas Kelati (Chimki Moskwa) - 31 minut, 12 punktów i 2 zbiórki. Zespół reprezentanta Polski przegrał na wyjeździe z Jenisejem Krasnojarsk 88:93 i z bilansem 15-9 zajmuje 4. miejsce. W 21. meczach Kelati notował średnio 8,8 punktu i 2,1 zbiórki.

TURCJA

Michał Ignerski (Besiktas Stambuł) - 24 minuty, 18 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty i 2 bloki. Zespół Polaka wygrał na wyjeździe z Mersin Belediyesi 90:89 i z bilansem 19-11 zakończył sezon zasadniczy na 6. miejscu. Reprezentant Polski w 29. meczach tego sezonu notował średnio 12,2 punktu i 4,4 zbiórki. W ćwierćfinale play off Besiktas zmierzy się z Galatasaray Stambuł. Pierwszy mecz w najbliższy czwartek.

CZECHY

Radosław Hyży (BK Prostejov) - wtorek: 22 minuty, 4 punkty, 4 zbiórki, 3 asysty i przechwyt. Drużyna Hyżego przegrała u siebie 72:81. Piątek: 22 minuty, 4 punkty, 5 zbiórek, 2 przechwyty i asysta. Zespół Polaka zwyciężył na wyjeździe B&W Opawa 100:80 i wygrał całą rywalizację 3:1, co dało awans do półfinału. Drużyna z Prościejowa czeka na rywala w walce o finał.

Cezary Trybański (NH Ostrawa) - wtorek: 17 minut, 4 punkty, 6 zbiórek i 4 bloki. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe 46:89. Piątek: 23 minuty, 14 punktów i 6 zbiórek. Drużyna naszego rodaka przegrała u siebie 71:93 i przegrała rywalizację z BK Decin 1:3. Trybański w 31. spotkaniach notował przeciętnie 6,9 punktu i 5,2 zbiórki.