Hodge w wyśmienitej formie

Walter Hodge rozkręca się w rozgrywkach ligi portorykańskiej. Rozgrywający Zastalu Zielona Góra ma za sobą kolejne cztery domowe spotkania. Jego zespół - Cangrejeros de Santurce odniósł trzy zwycięstwa.

Rafał Malinowski

18 maja Kraby przegrały z Indios de Mayaguez 85:86 - Hodge - 21 pkt, 5 as, 3 zb w 30 min.

Dwa dni później Cangrejeros de Santurce nie dali najmniejszych szans ekipie Maratonistas de Coamo, gromiąc ją 102:74. Hodge w ciągu 19 minut zdobył 9 pkt, 3 zb i 2 as.

W miniony poniedziałek Kraby Hodge'a wygrały z Atleticos de San German 91:88. Rozgrywający Zastalu w ciągu 25 minut zapisał na swoim koncie 25 pkt i jedną asystę.

Prawdziwy dramat rozegrał się w hali Cangrejeros de Santurce w środową noc. Do ostatecznego rozstrzygnięcia w meczu z Mets de Guaynabo potrzebna była dogrywka, w której lepsze o jeden punkt okazały się Kraby (111:110). Walter Hodge spędził na parkiecie 38 minut - 32 pkt, 4 zb, 3 as. Świetne spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał też Michael Sweetney - 28 pkt, 20 zb i 5 as.

Cangrejeros de Santurce rozegrali osiem meczów z rzędu na swoim parkiecie. Ich bilans w tym czasie wyniósł 7:1. To zaowocowało awansem na trzecie miejsce w tabeli (12:8). Lider - Vaqueros de Bayamon ma bilans 12:7.