ME U-20: Ukrainki ogrywają biało-czerwone

Podopieczne Iwony Jabłońskiej i Dariusza Raczyńskiego znalazły pierwszego pogromcę. Polskie koszykarki nie sprostały w rywalizacji z Ukrainą i utraciły miano niepokonanych na turnieju w Nowym Sadzie. Pomimo porażki młode polskie koszykarki awansowały do kolejnego etapu mistrzostw.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polskie koszykarki po efektownej wygranej 86:46 nad Niemkami oraz sensacyjnej nad Serbkami przystępowały do rywalizacji z Ukrainkami w roli zdecydowanego faworyta. Wygrana nie tylko pozwalała wygrać grupę, ale i awansować do kolejnej fazy turnieju z kompletem punktów. Parkiet szybko jednak zweryfikował marzenia biało-czerwonych. W starciu z Ukrainkami podopieczne Iwony Jabłońskiej i Dariusza Raczyńskiego długo pozostawały w cieniu swoich rywalek, a w końcówce trzeciej kwarty przegrywały różnicą nawet 19 punktów. Wtedy biało-czerwone rozpoczęły pogoń za Ukrainkami i w końcówce meczu przegrywały już tylko 60:57. Niestety akcja, która mogła dać nawet remis zakończyła się niepowodzeniem, a rywalki dopięły swego i dzięki kolejnym punktom przypieczętowały bardzo ważne dla siebie zwycięstwo. Po fantastycznym meczu przeciwko Serbkom, tym razem słabiej spisała się Magdalena Ziętara. Co prawda zawodniczka Lotosu miała duży udział w pogoni, ale w pierwszych trzech kwartach była niemal niewidoczna.
Polska - Ukraina 57:62 (11:15, 12:21, 9:11, 25:15)
Polska: Dorota Mistygacz 12 (11 zb), Małgorzata Misiuk 10, Magdalena Ziętara 9, Joanna Markiewicz 7, Agnieszka Śnieżek 6, Monika Jasnowska 5, Marta Mistygacz 4, Paulina Kuras 2, Magdalena Idziorek 2, Martyna Cebulska 0, Agata Szczepanik 0. Najwięcej dla Ukrainy: Alina Iagupova 16 (10 zb), Olga Maznichenko 16, Olesia Malashenko 13 (10 zb). Tabela Grupa A