Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Mistrzostwa Europy U-18: Finał

Hiszpania została mistrzem Europy koszykarzy do lat 18. Gracze z Półwyspu Iberyjskiego pokonali w finale turnieju drużynę Serbii 71:65. Trzecie miejsce zajęła ekipa Turcji.
Jacek Seklecki
Jacek Seklecki

Finał:

480f9f9706a84481181599.gif Serbia - Hiszpania 48a02190c2e58617248730.gif65:71
(14:16, 22:27, 15:11, 14:17)

Serbia: Micić 13, Mitrovic 13, Popovski 10, Miljenovic 10, Jankovic 5, Milosevic 4, Miskovic 4, Krstic 3, Avramovic 3.

Hiszpania: Sanz 22, Abrines 16, Diez 8, Fernandez 6, Vives Torrent 5, Hernangomez 5, Olaizola 4, Perez 3, Suarez 2.

O 3. miejsce:

480f910de5c75741060161.gif Włochy - Turcja 493c31c772552521538578.gif65:69
(21:19, 20:13, 9:19, 15:18)

Włochy: Veccia 14, Imbro 13, Tessitori 12, Magrini 10, Gaspardo 6, Pascolo 5, Fallucca 3, Giovara 1, Chillo 1.

Turcja: Erulku 12, Tuncer 10, Sipahi 8, Candan 8, Dokuyan 8, Tekin 8, Geyik 7, Eroglu 5, Altunbey 3.

O 5. miejsce:

480f9e01719ed555404363.gif Polska - Litwa 480f9bef0a530002803061.gif66:78
(20:18, 15:20, 16:25, 15:15)

Polska: Michał Michalak 12, Mateusz Ponitka 11, Daniel Szymkiewicz 10, Piotr Niedźwiedzki 9, Jan Grzeliński 4, Tomasz Gielo 4, Przemysław Karnowski 4, Jakub Koelner 3, Kacper Borowski 3, Grzegorz Grochowski 2, Filip Matczak 2, Łukasz Bonarek 2.

Litwa: Kymantas 18, Olisevicius 16, Gudaitis 14, Semaska 10, Grigonis 10, Paliukenas 4, Mockevicius 2, Dimsa 2, Lekavicius 2.

O 7. miejsce:

480f86478c45f923460533.gif Francja - Chorwacja 480f96e2e0e9c449305038.gif80:61
(18:14, 19:30, 16:10, 27:7)

Francja: Jaiteh 18, Jean-Charles 17, Howard 16, John 9, Invernizzi 9, Dallo 5, Benon 4, Faroux 2.

Chorwacja: Buovac 12, Brzoja 12, Mikulic 11, Krstanovic 7, Junakovic 4, Ramljak 4, Vukovic 4, Boban 3, Cubric 2, Madunic 2.

O 9. miejsce:

480fa110d9d5f791229873.gif Łotwa - Rosja 480f9e8aeded2796423633.gif58:64
(6:16, 16:10, 21:14, 15:24)

Łotwa: Sipolins 10, Grazulis 9, Bikse 8, Reinfelds 8, Ginters 7, Strazdins 6, Krumins 4, Silins 4, Berzins 2.

Rosja: Trushkin 15, Goldyrev 11, Loginov 10, Gudumak 6, Karpenko 6, Rodionov 3, Afanasyev 3, Levshin 3, Zakharov 3.

O 11. miejsce:

480f9fd6e2fb4020786544.gif Słowenia - Niemcy 4863dae50b32e202922128.gif73:86
(12:20, 18:21, 23:26, 20:19)

Słowenia: Rupnik 20, Osolnik 15, Lapornik 14, Skerbec 9, Kastelic 4, Rojc 4, Tomic 3, Strazar 2, Dimec 2.

Niemcy: Schroder 22, Radosavljevic 21, Zipser 11, Haukohl 11, Bleck 5, Unterluggauer 4, Theis 3, Marin 2, Richter 2.

O miejsca 13-16:

480f9802c1eef985520745.gif Finlandia - Grecja 480f9841235fc461904126.gif55:68
(7:18, 22:17, 19:16, 7:17)

Finlandia: Seppala 17, Naapi 10, Dolenc 6, Huolila 6, Caven 6, Puotila 5, Tarjanne 3, Maki 2.

Grecja: Larentzakis 23, Melissaratos 20, Agravanis 10, Zoumpos 9, Deligeorgis 2, Mitsialos 2, Kamperidis 2.

480fa072840e3120098531.gif Ukraina - Czechy 485152aa0969c082736746.gif87:73
(23:21, 27:18, 23:14, 14:20)

Ukraina: Gerun 25, Artamonov 24, Zhukovskyy 12, Shundel 10, Kobets 7, Zuikov 4, Furs 3, Pishchikov 2.

Czechy: Kyzlink 16, Svandrlik 13, Herman 12, Bernath 11, Festr 6, Fait 5, Bajar 4, Lycka 4, Hampejs 2.

Końcowa kolejność:

1. Hiszpania
2. Serbia
3. Turcja
4. Włochy
5. Litwa
6. POLSKA
7. Francja
8. Chorwacja
9. Rosja
10. Łotwa
11. Niemcy
12. Słowenia
13. Grecja
14. Ukraina
15. Czechy
16. Finlandia

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×