Turniej w Tarnobrzegu, II dzień: Siarka nieznacznie lepsza od Politechniki Lwów

Siarka Jezioro Tarnobrzeg w swoim drugim meczu w Memoriale im. Kazimierza Wacławczyka pokonała Politechnikę Lwów. Wygrana ekipie z Podkarpacia nie przyszła tym razem tak łatwo jak z MKS Dąbrowa Górnicza.

Kamil Górniak

Po dość łatwym zwycięstwie w piątek z MKS Dąbrowa Górnicza tym razem ekipie Siarki-Jezioro Tarnobrzeg zwycięstwo nie przyszło już tak łatwo. Ekipa Politechniki Lwów to twardy i wymagający przeciwnik, który kolejny rok gości na turniejach na Podkarpaciu, ale tym razem zespół z Ukrainy nie jest już tak silny jak wcześniej. Siarkowcy, którzy trenują dopiero od kilku dniu przez kilka pierwszych minut toczyli wyrównany bój z Politechniką. Dopiero w samej końcówce podopieczni Dariusz Szczubiała odskoczyli na kilka oczek. Ekipa z Lwowa nie poddawała się i w połowie drugiej odsłony doszła zespól z Tarnobrzegu na dwa oczka. Amerykańscy koszykarze Siarki podkręcili jednak tempo i gospodarze ponownie odskoczyli na kilka oczek.

Po zmianie stron koszykarze Siarki, a głównie Dariusz Wyka i Wojciech Barycz zaczęli trafiać za trzy punkty i w połowie trzeciej odsłony zawodów przewaga zespołu z Tarnobrzegu wzrosła do dziesięciu oczek. Na nieco ponad minutę do zakończenia tej kwarty trafił Wyka i Siarka prowadziła 75:62. Goście z Ukrainy wzięli się ostro za odrabianie strat i zdołali zdobyć sześć punktów z rzędu znacznie odrabiając straty. Bardzo dobrą zmianę dał Michał Rabka, który udowodnił swoją przydatność do drużyny.

W ostatniej części spotkania goście zaczęli bronić strefą, ale to nie pomogło na dobrze grających tarnobrzeżan. Przewaga Siarki cały czas oscylowała w granicach 10 punktów. Politechnika nie potrafiła dojść gospodarzy, mimo że momentami była bardzo bliska, kiedy to Siarkowcy nie wykorzystywali dobrych akcji w ofensywie. Ukraińcy albo nie trafiali spod kosza, albo popełniali bardzo proste straty w ataku. Błędy gości skutecznie potrafili za to wykorzystać podopieczni Dariusza Szczubiała, którzy na nieco ponad trzy minuty do końca meczu prowadzili już 87:72. Ostatecznie spotkanie zakończyło się dziesięciopunktową wygraną Siarki.

Siarka-Jezioro Tarnobrzeg - Politechnika Lwów 91:81 (32:26, 18:18, 25:24, 16:13)

Siarka-Jezioro Tarnobrzeg: Doaks 21, LaMarshall 17, Barycz 14, Miller 12, Helton 8, Rabka 8, Wyka 8, Piechowicz 3.

Politechnika Lwów: Zivchevkij 24, El Ann 16, Chemiakin 13, Khodov 10, Odufuwa 7, Revzin 5, Zubrytskyj 4, Poliuliak 2.

W drugim meczu Sokół Łańcut pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 76:60.