Shock przegrywaja, Lieberman debiutuje

Dogrywka potrzebna była do rozstrzygnięcia meczu w Indianie, gdzie Fever podejmowały Minnesotę Lynx. W meczach drużyn "po bijatyce", obie poniosły klęski. Dla Shock zadebiutowała Nancy Lieberman, jednak nie zdołała pomóc swoim nowym koleżankom z parkietu. Mistrzynie WNBA Phoenix Mercury oddalają się od fazy play off.

Krzysztof Kaczmarczyk

Kolejnej porażki doznały obrończynie tytułu Phoenix Mercury. Tym razem ekipa z Arizony poległa w Arco Arena z tamtejszymi Monarchiniami. Kolejny raz potwierdził się fakt, że w dwójkę Mercury mają małe szanse na obronę tytułu czy nawet awans do fazy play off. Oprócz Diany Taurasi i Cappie Pondexter trudno kogokolwiek wyróżnić w barwach Phoenix. Dlatego też wszyscy mają nadzieję, że po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie do drużyny powróci Penny Taylor, która aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry Australii. Monarchs wygrały z Mercury 83:74, a liderką ekipy z Sacramento była Rebbekah Brunson - 18 punktów i 11 zbiórek.

Niesamowitych emocji dostarczyło spotkanie w Indianapolis, gdzie Fever podejmowały Minnesotę Lynx. Już na początku spotkania przyjezdne straciły rookie Candice Wiggins, która w starciu z Tan White doznała kontuzji pleców i musiała opuścić parkiet. Sam mecz natomiast był niezwykle wyrównany. Przy prowadzeniu 75:73 Fever najskuteczniejszą zawodniczkę meczu Seimone Augustus faulowała Tamika Catchings. Ta pierwsza pewnie wykonała dwa rzuty wolne doprowadzając tym samym do dogrywki. Na niespełna 40 sekund przed końcową syreną Indiana prowadziła w dodatkowych 5 minutach 80:79, jednak do końca punkty zdobywały już tylko przyjezdne, które ostatecznie wygrały to spotkanie 84:80. Największa w tym zasługa wspomnianej już Augustus, która w całym spotkaniu uzbierała 25 punktów.

Kontuzjowana Wiggins została odwieziona na szczegółowe badania, jednak do teraz niewiadomo co dokładnie się stało i jak poważny jest to uraz.

Oba mecze, w których udział brały drużyny zamieszane w bijatykę, czyli Detroit Shock i Los Angeles Sparks, nie przyniosły wielu emocji. Sparks nie zdołały wygrać nawet kwarty w meczu z Connecticut Sun przegrywając ostatecznie 87:61. Detroit Shock natomiast uległy w Houston tamtejszym Comets 61:79. W ekipie z Michigan zadebiutowała 50-letnia Nancy Lieberman, która na parkiecie przebywała niespełna 10 minut. W tym czasie zapisała w swoich statystykach 2 asysty i 2 straty. Lieberman tym samym stała się najstarszą zawodniczką w historii WNBA, która brała czynny udział w meczu. Po spotkaniu Lieberman przez ponad pół godziny rozdawała autografy i pozowała z fanami do zdjęć.

Zbyt wielu emocji nie było w spotkaniu pomiędzy San Antonio Silver Stars a Chicago Sky. Srebrne Gwiazdy zaczęły od mocnego uderzenia w pierwszej kwarcie i później w pełni kontrolowały przebieg meczu. Sky muszą sobie radzić dodatkowo brakiem w składzie kontuzjowanej Dominique Canty. Najwięcej punktów dla wygranej ekipy zdobyła Sophie Young - 20. Dla drużyny z Chicago 20 punktów i 10 zbiórek wywalczyła Candice Dupree.

San Antonio Silver Stars - Chicago Sky 78:67 (24:15, 11:15, 19:15, 24:22)

San Antonio: S.Young 20, B.Hammon 14, E.Buescher 13, E.Lawson-Wade 11, A.Wauters 8, V.Johnson 7, H.Darling 3, R.Riley 2, M.Atunrase 0, S.Irvin 0

Chicago: C.Dupree 20, A.Price 14, J.Perkins 9, C.Melvin 9, B.Wyckoff 5, K.Sharp 5, S.Fowless 5, Q.Chaney 0, C.Joens 0

Sacramento Monarchs - Phoenix Mercury 83:74 (21:13, 19:22, 13:21, 30:18)

Sacramento: R.Brunson 18, K.Lawson 15, N.Powell 13, T.Penicheiro 10, S.Robinson 8, A.Williams 7, C.Kelly 4, L.Harper 4, C.Newton 4, A.Franklin

Phoenix: C.Pondexter 23, D.Taurasi 17, T.Smith 11, L.Willingham 6, L.Pringle 6, K.Mazzante 4, K.Miller 3, Y.Oga 2, B.Farris 2

Connecticut Sun - Los Angeles Sparks 87:61 (21:18, 13:8, 30:21, 23:14)

Connecticut: L.Whalen 22, S.Gruda 16, A.Holt 12, B.Turner 12, A.Jones 9, T.Whitmore 6, K.Gardin 5, J.Carey 3, T.Raymond 2, K.Swanier 0, J.Anderson 0

Los Angeles: T.Johnson 11, M.Page 10, M.Ferdinand-Harris 10, R.Masciadri 9, K.Brown 9, S.Spencer 8, C.Thomas 4, J.Moore 0

Indiana Fever - Minnesota Lynx 80:84 (15:13, 20:20, 20:20, 20:22, 5:9 d.)

Indiana: T.Catchings 17, E.Hoffman 17, T.White 14, T.Sutton-Brown 13, K.Douglas 11, B.Ngoyisa 5, L.Bond 3, A.Feaster 0, K.Whittington 0

Minnesota: S.Augustus 25, L.Harding 12, N.Anosike 11, C.Houston 11, V.Hayden 8, L.Thomas 7, N.Ohlde 6, A.DeForge 4, C.Wiggins 0, N.Quinn 0, K.Rasmussen 0

Houston Comets – Detroit Shock 79:61 (18:19, 10:16, 30:9, 21:17)

Houston: R.Hodges 18, T.Thompson 17, S.Lyttle 16, M.Ajavon 12, M.Snow 8, H.Maiga-Ba 4, E.White 2, M.Williams 2, T.Dixon 0, S.Johnson 0, L.Byears 0

Detroit: D.Nolan 23, .Sanni 16, K.Smith 12, S.Sam 8, A.Hornbuckle 2, S.Murphy 0, N.Lieberman 0, S.Lovelace 0