Niespodziewana awaria - relacja z meczu Artego Bydgoszcz - Odra Brzeg

Ponad dwie godziny spędziły na parkiecie koszykarki Artego Bydgoszcz i Odry Brzeg. Wszystko przez awarię tablicy wyników na początku pierwszej kwarty, która mocno wpłynęła na dyspozycję obu drużyn.

Adrian Dudkiewicz

Gdy doszło do awarii tablicy, minimalnie prowadził zespół Wadima Czeczuro (3:6) i mieliśmy dopiero trzecią minutę spotkania. - Prosimy kibiców o cierpliwość - apelował spiker do nielicznej widowni. Jak się później okazało, fani musieli na wznowienie spotkania czekać blisko pół godziny. Tyle trwały próby naprawienia tablicy i dostarczenie stolikowi stoperów, którymi w pierwszej połowie odmierzano czas 24 sekund.

Po powrocie na parkiet oglądaliśmy już zupełnie inny pojedynek, toczono pod dyktando gospodarzy. - W ogóle był to mecz ataku w naszym wykonaniu - przyznała Elżbieta Mowlik. - Trochę słabiej poszło nam w defensywie. Tutaj mamy największe braki i musimy nad tym mocno popracować.

Adam Ziemiński miał w sobotni wieczór w swoich szeregach szybką Reene Taylor. To właśnie gra Amerykanki w pierwszej części pozwoliła Artego uzyskać bezpieczne, dziesięciopunktową przewagę. Bydgoszczanki jeszcze lepiej grały po przerwie, kiedy w pewnym momencie ich przewaga wynosiła w połowie trzeciej kwarty piętnaście punktów (69:54).

- Niestety, w ostatnich minutach za mocno się rozluźniliśmy i rywalki to wykorzystały. W końcu musiałyśmy drżeć o wygraną - dodała Mowlik.

Rzeczywiście, w końcówce koszykarki Odry przypomniały sobie o dobrej dyspozycji z początku spotkania. Jeszcze na dwie minuty przed końcem Artego prowadziło 89:78. Szybkie niwelowanie przyjezdni mogli zawdzięczać dwóm Amerykankom - Ellis i Starling. Dwa osobiste tej ostatniej jednak tylko zmniejszyły rozmiary porażki Odry.

Artego Bydgoszcz - Odra Brzeg 89:85 (27:16, 23:26, 20:16, 19:27)