Czekając na przerwę swiąteczno - noworoczną - wypowiedzi po meczu CCC Polkowice - Wisła Can - Pack Kraków

Na zakończenie pierwszej rundy Ford Germaz Ekstraklasy polkowickie koszykarki sprawiły nie lada sensację. Po meczu pełnym walki pokonały one bowiem aktualnego mistrza Polski Wisłę Can - Pack Kraków 71:65.

Paweł Koźlik

Jose Hernandez (trener Wisły): Chciałbym pogratulować drużynie polkowickiej dzisiejszego zwycięstwa. O wygranej CCC zadecydowało to, że w ich drużynie za zdobywanie punktów odpowiadało wiele zawodniczek, natomiast u nas głównie Ewelina Kobryn. Przez większość meczu przewaga była po stronie polkowiczanek, my staraliśmy się jakoś bronić i się im przeciwstawić, ale ostatecznie to się nie udało. Praktycznie nie funkcjonował z naszej strony rzut za trzy punkty, co było przeciwieństwem środowego meczu w Eurolidze rozegranego we Francji.

Arkadiusz Rusin (trener CCC): Moje dziewczyny rozegrały dziś bardzo dobre zawody i składam im za to gratulację. Muszę przyznać, że utrzymały one na boisku koncentrację od początku spotkania aż do końcowej syreny. Jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo, które pozytywnie otworzy nam drugą rundę, z możliwością walki o pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym.

Petra Ujhelyi (Wisła): Nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zmęczone bardziej sezonem niż CCC, bowiem obie ekipy mają podobną liczbę rozegranych meczów za sobą. Myślę, że o dzisiejszym wyniku zadecydowało trochę nastawienie mentalne i po stronie polkowiczanek była chyba większa chęć zwycięstwa, które ostatecznie odniosły.

Joanna Walich (CCC): Wszyscy czekamy już z utęsknieniem na przerwę świąteczno - noworoczną, aby na nowo zebrać siły. Myślę, że w dzisiejszym meczu spełniliśmy większość założeń trenera, zwłaszcza w obronie. Cieszy nas, to zwycięstwo i nie ukrywam, że bardzo nam na nim zależało. Myślę, iż jest to bardzo dobry prognostyk dla całego klubu na kolejną rundę.