Rosja: Średni występ Michała Ignerskiego, drużyna Polaka outsiderem ligi

Kolejną porażkę w rosyjskiej PBL poniósł zespół Michała Ignerskiego - BC Niżny Nowogród. Tym razem drużyna Polaka nie poradziła sobie w Kazaniu z Uniksem. Reprezentant Polski zagrał przeciętnie, na słabej skuteczności rzutowej. Zdobył 7 punktów i miał 7 zbiórek. BC Niżny Nowogród pozostaje outsiderem tabeli rosyjskiej ligi.

Paweł Sala
Paweł Sala

O ile w pierwszej połowie spotkania w Kazaniu drużyna Michała Ignerskiego dotrzymywała kroku Uniksowi, o tyle w drugich dwudziestu minutach gospodarze byli nie do zatrzymania. Dowodzeni przez Henry'ego Domercanta (17 punktów) czwartą odsłonę wygrali różnicą dziesięciu "oczek" (26:16). Ostatecznie ekipa z Kazania zwyciężyła 84:66.

Polski skrzydłowy Michał Ignerski nie jest już w tak dobrej formie jak na początku sezonu. Tym razem uzbierał na swoim koncie 7 punktów (do tego 3 asysty i 7 zbiórek) przy słabej skuteczności rzutów z gry, nieprzekraczającej 30 procent. Ignerski notuje spadek formy, bo jeszcze pod koniec ubiegłego roku regularnie zdobywał ponad 15 punktów w meczu. Lepiej zagrali od niego Rosjanie - Semen Antonow (18 punktów) i Vadim Panin (17). Była to szósta porażka z rzędu w lidze drużyny BC Niżny Nowogród.

W innych spotkaniach pewne zwycięstwa odniosły prowadzące w tabeli drużyny ze stolicy - CSKA i Chimki. Wicelider tabeli rosyjskiej PBL - BC Chimki - pokonał różnicą 21 punktów Enisey Krasnojarsk. W barwach gospodarzy wystąpił Thomas Kelati, który wyszedł w pierwszej piątce drużyny Rimasa Kurtinaitisa. Na boisku spędził jednak tylko 16 minut, zdobywając 4 punkty. Amerykanin z polskim paszportem szybko złapał cztery faule.

W wygranym przez Spartak Primorje spotkaniu z imiennikiem z Sankt Petersburga wystąpił znany z polskich parkietów Torey Thomas. Amerykanin rzucił 19 punktów, miał 5 asyst i 6 zbiórek. Duże wrażenie w pokonanej ekipie z Sankt Petersburga zrobił występ najlepszego strzelca ligi - Patricka Beverly'ego. Rodak Thomasa zdobył aż 38 punktów, zbierając 7 piłek i notując 5 asyst.