NBA: Nie ma Rose'a, nie ma problemu - Byki lepsze od Celtów

W kolejnym meczu bez Derricka Rose'a Chicago Bulls odnieśli 25 zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując na własnym parkiecie Boston Celtics 89:80. Trzech liderów w ekipie Byków zanotowało double-double.

Jacek Konsek

Kontuzja pleców Derricka Rose'a uniemożliwiła liderowi Bulls grę w aż dziewięciu spotkaniach obecnego sezonu. Byki niewiele sobie z tego robią i w tym czasie triumfowały w siedmiu meczach, ponosząc dwie porażki. W czwartek podopieczni Toma Thibodeau pokonali Boston Celtics 89:80, rewanżując się za niedzielną porażkę w TD Garden (91:95).

- Jesteśmy pewni siebie w tym co robimy, ale nie dojdziemy do celu, który sobie postanowiliśmy, bez niego - mówił o Rosie Joakim Noah, środkowy Bulls.

Dzięki triumfowi w drugiej kwarcie 26:11 miejscowi osiągnęli nawet 16-punktową przewagę, choć w pewnym momencie goście zniwelowali straty do zera. Świetną partię rozgrywali podkoszowi Byków: Carlos Boozer zgromadził 23 punkty i 15 zbiórek, a Noah dołożył 15 oczek i16 zbiórek. Luol Deng wywalczył z kolei 23 pkt (sześć trójek) i rozdał 11 asyst.

Bohater sprzed kilku dni Rajon Rondo zapisał na swoim koncie tym razem 17 punktów i osiem asyst, mając problemy przeciwko dobrze broniącemu Mike'owi Jamesowi.

Chicago z bilansem 25-7 jest najlepszym zespołem w rozgrywkach.

W Rose Garden Portland Trail Blazers zdobyli ledwo 28 punktów w całej drugiej połowie i przegrali 71:74 z Los Angeles Clippers. Zespół z Miasta Aniołów w ostatniej kwarcie triumfował 22:11.

21 punktów i 14 zbiórek wywalczył Blake Griffin, a 17 oczek z ławki dorzucił Mo Williams. Bohaterem czwartej kwarty był z kolei Chris Paul, który wszystkie swoje 13 punktów zdobył właśnie w tej części gry.

- Miewałem złe mecze, ale nie przejmuje się tym. Gdybyśmy nie wygrali, miałbym do siebie duże pretensje. Czwarta kwarta jest zawsze decydująca - powiedział Paul.