PP: Zastal dołączył do Trefla

Zastal Zielona Góra pokonał Śląsk Wrocław 89:80 (25:14, 25:21, 23:26, 16:19) w drugim półfinałowym meczu Pucharu Polski koszykarzy. W niedzielnym finale zagra przed własną publicznością z Treflem Sopot, który wcześniej wygrał z PGE Turów Zgorzelec 82:63.

Jakub Sobczak

Zawodnikiem, który poprowadził do zwycięstwa gospodarzy turnieju był Walter Hodge. Portorykańczyk zdobył 30 punktów.

W pierwszej kwarcie oba zespoły często trafiały zza linii 6,75. Po celnych rzutach za trzy Stelmacha i Hodga, goście odpowiedzieli "trójkami" Calhouna i Mladenovicia. Chwilę później raz jeszcze za trzy trafił Hodge i Zastal prowadził 15:11. Portorykańczyk w pierwszej kwarcie był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku. Zdobył aż 14 spośród 25 punktów, a gospodarze wygrali pierwszą kwartę różnicą 11 punktów.

W drugiej części Hodge na krótko usiadł na ławce rezerwowych. Jego miejsce na pozycji rozgrywającego zajął najmłodszy koszykarz Zastalu Filip Matczak. Do szatni na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 50:35.

Początek trzeciej kwarty układał się po myśli zielonogórzan. Po dwóch rzutach wolnych Kirka Archibeque'a i kontrze zakończonej akcją za dwa punkty Waltera Hodga gospodarze prowadzili 61:37. Ostatnie minuty tej części to skutecznie niwelowanie przez gości strat, którzy przed ostatnią partią przegrywali 61:73.

Ostatnie dziesięć minut znów rozpoczęło się od mocnego uderzenia Zastalu. Przy stanie 86:66, na pięć minut przed końcem meczu, raz jeszcze czas dla Śląska wziął Miodrag Rajković. Wrocławianie zmniejszyli rozmiary porażki, ale nie odmienili losów meczu.

Zastal Zielona Góra - Śląsk Wrocław 89:80 (25:14, 25:21, 23:26, 16:19)

Zastal Zielona Góra: Walter Hodge 30, Uros Mirković 19, Kirk Archibeque 15, Piotr Stelmach 10, Filip Matczak 7, Kamil Chanas 4, Marcin Sroka 4, Jakub Dłoniak 0, Marcin Chodkiewicz 0, Rafał Rajewicz 0.

Śląsk Wrocław: Aleksandar Mladenović 14, Paul Graham 14, Akselis Vairogs 13, Robert Skibniewski 12, Qa'rraan Calhoun 11, Jakub Koelner 3, Adam Wójcik 3, Bartosz Diduszko 3, Slavisa Bogavac 3, Piotr Niedźwiedzki 2, Bartosz Bochno 2.