NBA: Czterdziestki Love'a i Nowitzkiego, Hawks zatrzymali Thunder

Kevin Love (42 pkt) i Dirk Nowitzki (40 pkt) zanotowali najlepsze spotkania w sezonie i poprowadzili swoje drużyny do ważnych zwycięstw. Z kolei Atlanta Hawks przerwała świetną passę Oklahomy City Thunder i pokonała najlepszy zespół Zachodu 97:90.

Jacek Konsek

Takiego Dirka Nowitzkiego kibice mistrzów NBA będą chcieli oglądać coraz częściej. Zbliża się bowiem końcówka sezonu, a Dallas jeśli chce walczyć o najwyższe celu, musi liczyć przede wszystkim na niemieckiego snajpera. WunderDirk udowodnił w sobotę, że mimo przeciętnego sezonu wciąż potrafi grać na wysokim poziomie.

- Od samego początku siedział mu rzut i chłopaki o tym dobrze wiedzieli. Przez cały wieczór idealnie obsługiwali go podaniami - powiedział Rick Carlisle, trener Mavs, którzy pokonali Utah Jazz 102:96 i przerwali serię czterech kolejnych porażek.

Nowitzki w połowie trzeciej kwarty miał już 30 punktów i kiedy usiadł na ławce, wydawało się, że już nie powróci na parkiet. Mavs prowadzili bowiem różnicą 23 oczek, lecz szybko stracili tę przewagę i Niemiec musiał wrócić do gry. Ostatecznie zdobył 40 punktów, co jest najlepszym wynikiem w bieżących rozgrywkach.

Co ciekawe, w składzie Dallas pojawił się Lamar Odom, który ostatnio nie występował z powodów rodzinnych, a w sobotę miał zagrać w lidze NBDL. Ostatecznie jednak mistrz świata z 2010 roku pojawił się na parkiecie i w 18 minut zgromadził dziewięć oczek.

- Mark Cuban to świetny właściciel, który rozumie, że czasem trzeba naprawić sprawy poza boiskiem, aby wszystko poprawnie układało się na parkiecie - mówił Odom.

Leśne Wilki przegrały 16 meczów z rzędu z Portland Trail Blazers, ostatni raz triumfując ze Smugi w 2007 roku. Kapitalna gra Kevina Love'a pozwoliła jednak gościom odnieść 19 wygraną w sezonie. Kolekcjoner double-double zanotował 42 punkty i 10 zbiórek, co jest jego najlepszym wynikiem strzeleckim w obecnych rozgrywkach.

Love, który młodzieńcze lata spędził w Lake Oswego, nieopodal Portland, otarł się o najlepszy wynik w karierze, który wynosi 43 punkty.

21 oczek i osiem zbiórek dołożył Martell Webster, który w Portland spędził pięć sezonów (2005-2010).

Minnesota z bilansem 19-19 zajmuje 9. miejsce na Zachodzie, pierwsze niepremiowane awansem do play off. Blazers plasują się pozycję niżej.

Dopiero ósmą porażkę w sezonie ponieśli koszykarze Oklahomy City Thunder. Po siedmiu kolejnych zwycięstwach Grzmot nie dał rady Atlancie Hawks, prowadzonej przez fenomenalnie dysponowanego tego dnia Josh Smith, który zdobył 30 punktów i zebrał 12 piłek.

- Byłem mocno skoncentrowany i bardzo chciałem, abyśmy wygrali ten mecz. Udało mi się znaleźć kilka dziur w ich defensywie i umieszczać piłkę w ich koszu - powiedział Smith, którego popisową akcją był wsad nad potężnym Sergem Ibaką.

Wśród pokonanych 35 oczek zanotował Kevin Durant. OKC zanotowali w meczu aż 21 strat - to ich największa bolączka w bieżącym sezonie. Mimo porażki Grzmot z bilansem 29-8 jest najlepszą drużyną w Konferencji Zachodniej.