NBA: Durant i Westbrook rozbili Byki

W starciu dwóch najlepszych drużyn w NBA nie było większych emocji. Pewne zwycięstwo odnieśli koszykarze Oklahomy City Thunder, którzy rozbili Chicago Bulls 92:78. Westbrook i Durant zdobyli w sumie aż 53 punkty, w szeregach Byków znów zabrakło Derricka Rose'a.

Jacek Konsek

Dzięki tej wygranej OKC zbliżyli się do Byków na odległość jednego meczu. Prawdopodobnie pomiędzy tymi dwoma zespołami rozstrzygnie się walka o miano najlepszej drużyny sezonu zasadniczego. Niedzielny triumf pozwolił Grzmotowi oficjalnie awansować do play off.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, wygrana przez gospodarzy 31:12. Kapitalną okres gry notowali wówczas Kevin Durant oraz Russell Westbrook, którzy zdobyli w sumie 53 punkty i w pojedynkę rozpracowali defensywę zespołu z Wietrznego Miasta. Goście w tej części gry mieli 5/21 z gry.

W połowie czwartej kwarty Oklahoma prowadziła nawet 88:58, lecz rezerwowi Bulls z Johnem Lucasem na czele zdołali nieco zredukować deficyt. Częściowym usprawiedliwieniem porażki Bulls jest absencja Derricka Rose'a, który z powodu kontuzji pachwiny nie zagrał już w 10 kolejnym meczu.

Ozdobą meczu był wsad Westbrooka nad Omerem Asikiem:

Oklahoma City Thunder - Chicago Bulls 92:78 (R. Westbrook 27, K. Durant 26 (10 zb), J. Harden 11 - J. Lucas 19, K. Korver 14, T. Gibson 10 (11 zb))

Boston Celtics - Miami Heat / g. 21:30