PGE Turów przełamał kompleks Trefla!

Trefl Sopot odrobił 18-punktowy deficyt z pierwszej połowy, lecz ostatecznie przegrał z PGE Turowem Zgorzelec w pierwszym półfinałowym spotkaniu Tauron Basket Ligi. Dla zgorzelczan to pierwsza wygrana nad sopocianami po serii pięciu porażek w tym sezonie.

Jacek Konsek

Zgorzelczanie trafili aż 13 trójek, z czego dziewięć w pierwszej połowie. Po pierwszych dwudziestu minutach podopieczni Jacek Winnicki prowadzili aż 54:36. Trefl wziął się do odrabiania strat i w końcówce czwartej kwarty zredukował cały deficyt.

Ostatnie słowo należało jednak do zgorzelczan, w szeregach których 20 punktów zgromadził najlepszy gracz spotkania Giedrus Gustas. 19 oczek dołożył Daniel Kickert, z czego aż 17 zdobył w pierwszej połowie.

Gospodarzom nie pomogły dobre występy liderów - Łukasza Koszarka (22 pkt), Filipa Dylewicza (21 pkt) oraz Johna Turka (18 pkt, 11 zb).

Co ciekawe, PGE Turów pokonał Trefl po raz pierwszy w obecnym sezonie. Do tej pory sopocianie pięciokrotnie pokonywali nadgraniczny zespół, w tym raz w ramach Pucharu Polski.

Mecz numer dwa w środę o godzinie 18, ponownie w Ergo Arenie.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 94:98 (18:21, 18:33, 28:22, 30:22)

Trefl: Łukasz Koszarek 22, Filip Dylewicz 21, John Turek 18 (11 zb), Jermaine Mallett 11, Adam Waczyński 10, Vonteego Cummings 6, Łukasz Wiśniewski 4, Marcin Stefański 2, Saulius Kuzminskas 0.

Turów: Geidrius Gustas 20, Daniel Kickert 19, David Jackson 12, Aaron Cel 11, Konrad Wysocki 10, Michał Chyliński 7, Ronald Moore 7, Arthur Lee 6, Michał Gabiński 3, Damian Kulig 3, Dallas Lauderdale 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla PGE Turowa