Niesamowity powrót i wygrana Spurs

San Antonio Spurs odrobili 24-punktowy deficyt z pierwszej połowy i po raz trzeci pokonali Los Angeles Clippers w półfinale Zachodu. Ostrogi wygrały siódmy kolejny mecz w play off i do awansu do finału konferencji potrzebują już tylko jednej wygranej.

Jacek Konsek

Pierwsza kwarta to prawdziwy popis Los Angeles Clippers. Ponad 63 proc. skuteczność z gry, niesamowity Blake Griffin (20 pkt w pierwszej połowie) i 24-punktowe prowadzenie gospodarzy - to wszystko miało miejsce w Staples Center, gdzie publiczność na stojąco zgotowała swoim pupilom owację w połowie drugiej kwarty.

Kilkadziesiąt minut później nie było już tak radośnie. Doświadczeni, ograni i posiadający najlepsza ławkę w lidze Spurs wzięli się do odrabiania strat i od stanu 16:40 zdobyli 80 punktów przy zaledwie 46 rywali!

Ostrogi zanotowały nieprawdopodobną trzecią kwartę, w której osiągnęły run 24:0(!), a całą odsłonę zwyciężyli 28:6. Świetnie grał Tony Parker (23 pkt, 10 as), niewiele gorzej Tim Duncan (19 pkt, 13 zb), a po raz kolejny wyróżnił się debiutant Kawhi Leonard (14 pkt).

- Spodziewaliśmy, że oni tak zaczną. Grali bardzo intensywnie, a Blake trafiał niesamowite rzuty. My wiedzieliśmy jednak, że nadejdzie nasz czas. Mecz jest przecież długi. W przerwie zachowywaliśmy więc spokój - relacjonował Parker.

Spurs wygrali siódmy kolejny mecz w play off i 17 z rzędu, wliczając w to końcówkę sezonu zasadniczego. 24-punktowy powrót do meczu to drugi największy comeback w obecnych play off. 27-punktowy deficyt odrobili LA Clippers w pierwszym meczu przeciwko Memphis Grizzlies.

Czwarty mecz nad ranem w poniedziałek (godz. 4:30 polskiego czasu), ponownie w Staples Center. Żadna drużyna w historii nie wygrała serii przegrywając w niej 0:3.

Los Angeles Clippers - San Antonio Spurs 86:96 (33:11, 20:32, 8:26, 25:27)

(B. Griffin 28 (16 zb), M. Williams 19, C. Paul 12 (11 as) - T. Parker 23 (10 as), T. Duncan 19 (13 zb), K. Leonard 14)

Stan rywalizacji: 3:0 dla San Antonio