ME U-20: Polacy lepsi od Belgów

Polscy koszykarze dzięki udanej pierwszej kwarcie pokonali Belgów 71:59 w drugim meczu mistrzostw Europy do lat 20 dywizji B. To druga wygrana podopiecznych Mariusza Niedbalskiego.

Jacek Konsek

Polscy juniorzy po czwartkowej, wysokiej wygranej nad Holandią, mieli o wiele więcej pracy podczas piątkowej potyczki z Belgami. Mecz ustawiła premierowa kwarta, wygrana przez biało-czerwonych 20:10. W kolejnych odsłonach spotkanie było już wyrównane, lecz podopieczni Mariusza Niedbalskiego utrzymali bezpieczną przewagę.

Świetny mecz rozegrał Mateusz Ponitka, który zdobył 18 punktów i zebrał 16 piłek. Miał również cztery asysty i dwa przechwyty.

Biało-czerwoni dominowali w walce na tablicach (50:31), zawiedli jednak w rzutach trzypunktowych, gdzie chybili 15 z 16 prób.

W sobotę przeciwnikiem Polaków będzie Macedonia. Początek meczu o godzinie 12:45.

W drugim pojedynku grupy B Holandia po dogrywce pokonała Luksemburg 64:56.

Polska - Belgia 71:59 (20:10, 18:17, 19:19, 14:13)

Polska: Mateusz Ponitka 18 (16 zb), Przemysław Karnowski 14, Grzegorz Grochowski 10 (5 as), Tomasz Gielo 8, Piotr Niedźwiedzki 8, Michał Michalak 6, Łukasz Bonarek 4, Sebastian Kowalczyk 2, Jarosław Zyskowski 1, Michał Sokołowski 0.

Najwięcej dla Belgii: Ojomoh 21.