Wymęczone zwycięstwo kielczan

UMKS Kielce w sparingowym pojedynku pokonał rezerwy Rosy Radom 78:70 (37:37), ale beniaminek I ligi nadal nie zachwyca formą.

Rafał Starosta

UMKS Kielce już po raz drugi w okresie przygotowawczym mierzył się z rezerwami Rosy Radom. Pod koniec sierpnia spotkanie, składające się wyjątkowo z pięciu kwart, kielczanie nieznacznie wygrali 88:80.

W środę w hali przy ul. Żytniej w Kielcach trudno było zauważyć, że grają drużyny z dwóch różnych klas rozgrywkowych. Początek spotkania należał do pierwszoligowców, szybkie akcje i dobra skuteczność spowodowała, że po 10 minutach było 21:12 dla UMKS-u. Później w grze gospodarzy coś się zacięło. Radomianie wyciągnęli wnioski z ostatniej sparingowej porażki z Novum Lublin (67:75) i zaczęli stopniowo wzmacniać obronę. Trener UMKS-u Rafał Gil próbował poprzez zmiany przerwać dobrą grę rywali, ale do przerwy na tablicy widniał remis 37:37.

UMKS, choć próbował rzutów z dystansu i nowych rozwiązań w grze, to dopiero w ostatniej kwarcie potwierdził swoją dominację, wygrywając całe spotkanie 78:70.

W niedzielę UMKS zagra z AZS AGH Kraków, a 29 września zmierzy się ze Zniczem Basket Pruszków w premierowym spotkaniu nowego sezonu.

UMKS Kielce – Rosa II Radom 78:70 (21:12, 16:25, 21:21, 20:12)
UMKS: Fąfara 17 (3x3), Kamecki 12, Bajtus 7, Miernik 6, Makuch 4, Bacik 4, Busz 4, Tokarski 4, Osiakowski 3, Lewandowski 0