Preseason: Nieskuteczny Gortat

Marcin Gortat spudłował pięć z sześciu rzutów z gry i zdobył tylko trzy punkty w przedsezonowym spotkaniu przeciwko Sacramento Kings. Miał jednak 12 zbiórek i cztery bloki. Słońca wygrały 103:88.

Jacek Konsek

Marcin Gortat przebywał na parkiecie niecałe 29 minut. W tym czasie miał tylko 1/6 z gry i trafił jeden z dwóch rzutów wolnych. Dało to w sumie trzy punkty - najmniej w obecnym preseasonie. Nasz rodak miał jednak 12 zbiórek oraz cztery bloki.

Słońca pokonały jednak Sacramento Kings 103:88, a kluczowa okazała się druga kwarta, wygrana przez ekipę z Arizony 29:19. Świetnie dysponowany rzutowo był tego dnia Jared Dudley, autor 25 punktów, w tym czterech trójek.

15 oczek dołożył nowy nabytek Suns Michael Beasley, a double-double popisał się Markieff Morris - 14 pkt i 10 zb. 17 punktów dla przegranych uzbierał tegoroczny debiutant Thomas Robinson.

Phoenix legitymuje się bilansem 3-2 i przed początkiem sezonu rozegra jeszcze dwa sparingi. We wtorek zmierzy się z Golden State Warriors a w piątek z Denver Nuggets.

Phoenix Suns - Sacramento Kings 103:88 (21:25, 29:19, 26:21, 27:23)

(Dudley 25, Beasley 15, Morris 14 - Robinson 17, Thompson 14)