FGE: Katarzynki zdobyły Gdynię!

W meczu otwierającym zmagania w 8. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Energa Toruń pokonała w Gdyni tamtejsze Centrum Wzgórze. W drugim meczu na szczycie emocji zabrakło, a pewną wygraną odniosło CCC.

Krzysztof Kaczmarczyk

Sprawy zwycięstwa w Gdyni rozstrzygały się w ostatnich minutach meczu. Przy stanie 74:71 dla Energi ważną zbiórką w ataku i skuteczną dobitką popisała się Paulina Misiek, a po chwili "trójkę" dodała Weronika Idczak.

Te dwie akcje miały kluczowe znaczenie dla piątej wygranej Katarzynek w sezonie, do której team z Grodu Kopernika poprowadziła Nicole C Michael, autorka 26 punktów i 7 zbiórek.

Spodziewanych emocji nie było za to w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie od pierwszych minut ton rywalizacji nadawały zawodniczki CCC Polkowice. Koncert gry dała australijska rzucająca Belinda Snell, która mecz zakończyła z dorobkiem 28 punktów i 8 zbiórek.

Pomarańczowe samym pozostają jedną z trzech niepokonanych drużyn na parkietach Ford Germaz Ekstraklasy w bieżących rozgrywkach.

Bez najmniejszych problemów po swój kolejny triumf miały sięgnąć z kolei koszykarki Wisły Can Pack Kraków, które we własnej hali gościły łódzki Widzew. Łodzianki dodatkowo pod Wawel wybrały się bez swojej liderki Leony Jankowskiej. Pomimo tego wszystkiego po 20 minutach meczu to... Widzew prowadził przy Reymonta w Krakowie! Po przerwie mistrzynie Polski pokazały jednak dobrą koszykówkę i ostatecznie wygrały pewnie.

Największy wkład w wygraną miała Anke De Mondt, której w statystykach zapisano 17 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek. Double-double z kolei pochwalić mogła się Katarzyna Krężel, autorka 13 punktów i 10 zbiórek.