LEGA Basket: Z Cleveland do Napoli

Kieron Achara przez pięć lat bronił barw Duquesne Dukes. Szkot przenosi się jednak do Włoch, albowiem podpisał kontrakt z ekipą Upimu Fortitudo Bolonia. Daniel Draper oraz Kaniel Dickes to z kolei nowe nabytki Eldo Napoli. Ten pierwszy ostatnio występował w barwach Sydney Kings, zaś drugi znajdował się w składzie Cleveland Cavaliers.

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski

Achara graczem Upimu Bolonia

Upimu Fortitudo Bolonia zakontraktowali kolejnego zawodnika. Tym razem jest to Kieron Achara.

Szkot przez ostatnie pięć sezonów bronił barw Duquesne Dukes. Pierwszy rok spędzonym w tym zespole nie był do końca udany dla mierzącego 208 cm zawodnika. Rozgrywki zakończył on ze średnimi rzędu 6 punktów, 3,7 zbiórki, 1,1 bloku.

Zdecydowanie lepiej spisywał się on już w kolejnym sezonie. Zdołał on wówczas poprzez wysoką dyspozycję wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. Na parkiecie spędzał niespełna 30 minut. W tym czasie gromadził on 11,5 punktu, 6,7 zbiórki oraz asystę.

Najbardziej udane dla niego były jednak rozgrywki 2006/07. Zaprocentowało doświadczenie nabyte w poprzednich latach. Choć spędzał na boisku mniej czasu niż w sezonie 2004/05 to notował bardzo dobre wyniki. Achara zapisywał na swoje konto aż 15,8 punktu, 7,3 zbiórki oraz 2,6 bloku. Ostatnio dopisywał do dorobku swojego zespołu 11,3 punktu, 4 zbiórki i 1,5 bloku.

Mistrz Australii w Napoli, Eldo pozyskuje gracza Cleveland

Daniel Draper razem z kolegami z ekipy Sydney Kings zdobył ostatnio mistrzostwo Australii. Od nadchodzących rozgrywek przywdzieje on koszulkę Eldo Napoli. To jednak nie jedyne wzmocnienie tego klubu w ostatnich dniach. Kontrakt z tym zespołem parafował bowiem Kaniel Dickens.

Draper liczy sobie 24 lata i jest absolwentem Uniwersytetu Coll of Charleston. W NBL notował na swoje konto aż 14,5 punktu oraz 4,4 asysty. Amerykanin na parkiecie pełni rolę rozgrywającego. Mierzy on 181 cm i pochodzi z Baltimore w stanie Maryland.

Bardziej znaną postacią jest Dickens. Doświadczony 29-letni koszykarz w poprzednim sezonie był graczem Cleveland Cavaliers. Można jednak z całym przekonaniem powiedzieć, iż nie był ważną postacią tego teamu. Wystąpił w zaledwie 4 meczach NBA. Mierzący 203 cm wzrostu skrzydłowy w tych spotkaniach gromadził przeciętnie 0,5 punktu. Wcześniej urodzony w Denver w stanie Kolorado zawodnik bronił barw Portland Trail Blazers (2003/04) oraz New Jersey Nets (2004/05).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×