NBA: Nie ma mocnych na Knicks!

New York Knicks wygrali szósty kolejny mecz w tym sezonie, pokonując na wyjeździe San Antonio Spurs 104:100. Zespół z Big Apple jest jedyną niepokonaną drużyną w NBA.

Jacek Konsek

Wydawało się, że świetna seria nowojorczyków może zostać przerwana w czwartek, bowiem na parkiecie Ostróg mało kto wygrywa. Knicks pokazali jednak wielki charakter i odrobili 12-punktową stratę w ostatniej kwarcie, kończąc spotkanie serią 22:11.

- Po raz pierwszy w swoim życiu wygrałem w San Antonio - cieszył się Mike Woodson, szkoleniowiec Knicks. - To pokazuje, że nasz zespół jest drużyną z prawdziwego zdarzenia. Bardzo się z tego cieszę - dodał.

Gorszy dzień miał tym razem lider ekipy z Nowego Jorku Carmelo Anthony, który chybił dziewięć z 12 prób z gry. Wyręczył go jednak Raymond Felton, który zdobył 25 oczek.

Goście znów bardzo dobrze rzucali za trzy punkty. Trafili 11 takich rzutów, z czego sześć okazało się autorstwem dwóch weteranów, którzy od tego sezonu grają w Knicks - Jasona Kidda (14 pkt) oraz Rasheeda Wallace'a (10 pkt).

***

12-punktowa przewaga z pierwszej połowy pozwoliła Miami Heat pokonać na wyjeździe Denver Nuggets. Mistrzowie NBA prowadzeni przez LeBrona Jamesa (27 pkt, 12 as, 7 zb) doprowadzili w czwartej kwarcie do nerwowej końcówki, lecz ostatecznie nie pozwolili sobie odebrać triumfu.

Kapitalnie za trzy rzucał Shane Battier, który trafił sześć z siedmiu takich prób i z 18 punktami był drugim strzelcem zespołu.

Była to siódma wygrana w 10 meczu w wykonaniu Żaru.

Wśród pokonanych bardzo dobrze spisali się zmiennicy - Andre Miller miał 19 punktów i siedem asyst a JaVale McGee dołożył oczko mniej. Kolejny świetny mecz zaliczył ponadto Kenneth Faried - 16 punktów i 20 zbiórek.