Trwa fatalna seria Jeziora Tarnobrzeg

Szóstą kolejną porażkę ponieśli koszykarze Jeziora Tarnobrzeg. Tym razem lepsza okazała się Polpharma Starogard Gdański (79:68), która przerwała serię czterech przegranych z rzędu.

Jacek Konsek

Jedyny piątkowy mecz w Tauron Basket Lidze miał przynieść radość jednej z drużyn, która przerwie serię porażek. Polpharma przystępowała do spotkania po czterech kolejnych przegranych, z kolei Jezioro nie wygrało od pięciu kolejek.

Początek rywalizacji to ofensywna gra z obu stron. Aż 46 punktów w premierowej odsłonie zapowiadało szybką i skuteczną grę obu ekip, które niezbyt przykładały się w defensywie.

Początkowo gospodarze osiągnęli 6-7 punktów przewagi, a w końcówce pierwszej połowy wyszli nawet na 10-punktowe prowadzenie. Skuteczny był w tym okresie Daniel Szymkiewicz, który w dwie minuty zdobył aż sześć punktów.

"Kociewskie Diabły" miały tego dnia więcej argumentów niż tarnobrzeżanie, dysponujący krótką ławką rezerwowych. Toteż po przerwie podopieczni Wojciecha Kamińskiego zadali kolejny cios, powiększając przewagę nawet do 19 oczek (56:37).

Nie do zatrzymania był w tym fragmencie Jawan Carter, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania. Amerykanin wywalczył 23 punkty, z czego 16 w drugiej połowie.

Jeziorowcy zebrali się jednak w pościg i skutecznej pogoni na początku ostatniej odsłony przegrywali tylko 62:64. Szybką odpowiedzią popisał się Carter, którego osiem punktów pod rząd rozwiało wątpliwości kto przełamie fatalną passę porażek.

W szeregach Jeziora, które nie wygrało od 6 października, najskuteczniejszy był Jakub Dłoniak, autor 17 punktów. Słabo zagrał Xavier Alexander, który dorzucił ledwo cztery oczka.

Polpharma Starogard Gdański - Jezioro Tarnobrzeg 79:68 (26:20, 15:13, 19:19, 19:16)

Polpharma: Jawan Carter 23, Uros Mirkovic 13, Daniel Szymkiewicz 12, Ben McCauley 9 (14 zb), Łukasz Majewski 8, Aleksander Lichodzijewski 7, Kacper Radwański 3, Marcin Nowakowski 2, Zbigniew Białek 2, Bartosz Sarzało 0.

Jezioro: Jakub Dłoniak 17, Matt Addison 15, Nicchaeus Doaks 14 (14 zb), Dawid Przybyszewski 10 (10 zb), Xavier Alexander 4, Chris Long 4, Daniel Wall 4, Jakub Patoka 0.