TBL: Wielka sensacja w Słupsku!

Lider Tauron Basket Ligi, drużyna Energi Czarnych Słupsk, nie sprostał beniaminkowi rozgrywek - gdyńskiemu Startowi! Tym samym ekipa z Trójmiasta zanotowała trzecie ligowe zwycięstwo!

Krzysztof Kaczmarczyk

Czarni fatalnie "weszli" w mecz, gdzie w otwierającej kwarcie uzbierali zaledwie 10 punktów i musieli gonić rywali. W drugiej ćwiartce jednak faworyci złapali swój rytm gry i wydawało się, że taki stan będzie trwać już do samego końca. Beniaminek był jednak ambitny.

Po zmianie stron podopieczni Davida Dedka trafili serię "trójek", pod koszem dominował Robert Rothbart i Start przed ostatnimi dziesięcioma minutami gry miał sześć punktów zaliczki.

Przez ponad pięć minut decydującej kwarty słupszczanie nie potrafili zdobyć chociażby punktu, a fakt ten doskonale wykorzystali gracze beniaminka, którzy prowadzili już w tym momencie 70:53, holując niezwykle cenny sukces do samego końca.

18 punktów i 10 zbiórek dla teamu z Trójmiasta wywalczył jedyny zagraniczny koszykarz Startu - Rothbart. Wyczynem tym mocno pomógł gdynianom w odniesieniu... pierwszej wyjazdowej wygranej w sezonie!

Innym ważnym faktem była skuteczność rzutów z gry. Koszykarze Startu w całym spotkaniu zanotowali 53 procent, podczas gdy gospodarze zaledwie 39. W Słupsku po raz kolejny zatem padnie pytanie, czy podopieczni trenera Mariusa Linartasa aby na pewno odpowiednio mobilizują się do starć z niżej notowanymi rywalami, bo przecież niedawno w Gryfi przegrał mistrz Polski, a teraz wygrał zespół z ostatniego miejsca tabeli.

Czarni musieli sobie radzić w tej potyczce bez Roberta Tomaszka. W ekipie przyjezdnych debiutował natomiast Tomasz Śnieg. Młody rzucający w niespełna 9 minut spędzonych na parkiecie uzbierał 4 punkty i asystę.