Turniej koszykarzy w Łodzi - dzień 2

Po piątkowym zwycięstwie nad faworyzowanym Zastalem Zielona Góra, koszykarze AZS OSRiR Kalisz nie spuszczają z tonu. W sobotę odnieśli swoje drugie zwycięstwo na rozgrywanym w Łodzi turnieju, pokonując Sudety Jelenia Góra 73:53. W drugim meczu porażki doznał gospodarz - ŁKS Łódź, przegrywając wyraźnie z Zastalem 73:89.

Piotr Ciesielski

W pierwszym sobotnim pojedynku już od początku wyraźną przewagę uzyskali kaliszanie. Do przerwy zdecydowanie dominowali na parkiecie i ich prowadzenie rosło z minuty na minutę, a po dwóch kwartach na tablicy powinien się świecić (bo tablica w hali łódzkiego MOSiR-u jest zepsuta i pokazuje różne dziwne rzeczy rzadko mające jakiś związek z faktycznym stanem meczu) wynik 41:17 dla AZS-u. W drugiej części pojedynek się wyrównał, jednak głównie za sprawą tego, że trener Marek Białoskórski dał pograć dublerom, którzy zresztą specjalnie nie forsowali tempa. Wysoka przewaga się jednak utrzymała i ostatecznie AZS Kalisz wygrał 73:53.

Pojedynek ŁKS-u z Zastalem Zielona Góra od mocnego uderzenia rozpoczęli łodzianie, tak jak poprzedniego dnia, nastawieni głównie na grę szybkim atakiem. Przynosiło to rezultaty i ŁKS objął kilkupunktowe prowadzenie. Z czasem jednak ŁKS znacznie spuścił z tonu, pojawiło się sporo strat. Wynik oscylował jednak w granicach remisu aż do początku ostatniej kwarty. Wtedy ŁKS stanął. Z prowadzenia łodzian 67:65, po kilku minutach zrobił się wynik 69:85 i sprawa końcowego sukcesu była roztrzygnięta. Czy powodem tego przestoju był brak sił u zdecydowanie starszych od rywali zawodników ŁKS-u, czy też coś innego, to zadanie do rozwiązania przez trenera Radosława Czerniaka, bowiem w pierwszej ligowej kolejce ŁKS zmierzy się właśnie z Zastalem.

Sudety Jelenia Góra - AZS OSRiR Kalisz 53:73 (8:17, 9:24, 17:15, 19:17)

Sudety: Czech 18, Tarasewicz 8, Wilusz 6, Samiec 4, Grygiel 4, Minciel 4, Jankowiak 3, Skrzypczak 3, Ł. Niesobski 3, Matczak 0, R. Niesobski 0, Sterenga 0, Klimek 0

AZS OSRiR: Dryjański 17, Olejnik 16, Buczyniak 9, D. Kalinowski 8, Krajewski 7, Zwolak 7, Morkowski 6, J. Kalinowski 3, Pozniak 0, Malona 0

ŁKS Petrolinvest - Zastal Zielona Góra 73:89 (30:22, 18:25, 15:18, 10:24)

ŁKS Petrolinvest: Mordzak 18, Dłuski 16, Saran 9, Morawiec 9, Kukuczka 5, Trepka 5, Nogalski 5, Bąk 4, Prostak 2, Lewandowski 0

Zastal: Rajewicz 22, Taberski 16, Wiśniewski 15, Sarzało 13, Chodkiewicz 12, Wilczek 5, Wróbel 4, Olszewski 2, Busz 0

Plan gier na niedzielę (uwaga: zmiana godzin w porównaniu do wcześniejszych informacji):
11:00 Zastal Zielona Góra - Sudety Jelenia Góra