Nets wygrali bitwę o Nowy Jork!

W ośmiu spotkaniach, które zaplanowała dla nas NBA, najbardziej wyczekiwanym było starcie w nowej hali na Brooklynie, gdzie Nets podejmowali New York Knicks. Bitwę o Nowy Jork wygrały Siatki.

Cezary Szwarc

Na rozstrzygnięcie wyniku w derbach Nowego Jorku nie wystarczył regulaminowy czas gry. Wyjątkowo zacięte spotkanie przeniosło się więc do dogrywki, w której lepsi okazali się gospodarze, czyli Brooklyn Nets.

- To był mecz niczym w playoffach. Trudno było nie zauważyć jego wagi i szumu medialnego wokół niego - mówił po spotkaniu Deron Williams.

Zarówno New York Knicks, jak i Brooklyn Nets mieli szansę na wyrwanie zwycięstwa ostatnim rzutem, jednak przy wyniku po 84 spudłowali liderzy - Carmelo Anthony oraz Deron Williams. Najpierw Melo pośpieszył się nieco z rzutem z półdystansu ponad Geraldem Wallace'em, a następnie rzut rozpaczy z środkowego koła przestrzelił D-Will.

W dogrywce nie istniała już obrona Knicks, a w Siatki wykorzystały to bezlitośnie. Wygrały ten fragment gry 12:5 i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Najlepiej dla drużyny Avery'ego Johnsona zagrali Brook Lopez - 22 oczka i 11 zbiórek, a także wspominany już Deron Williams - 16 punktów i 14 asyst.

Dla pokonanych 35 oczek zdobył Carmelo Anthony, a 28 dołożył jeszcze Tyson Chandler.

***

Bardzo ciekawe spotkanie miało miejsce w Chicago, gdzie grający wciąż bez swojego lidera - Derricka Rose'a, Bulls podejmowali Milwaukee Bucks.

Byki przez trzy i pół kwarty sukcesywnie powiększały swoje prowadzenie i w najlepszym dla nich momencie, wygrywali już różnicą 27 punktów. Na ok. 18 minut przed końcem regulaminowego czasu gry przebudzili się jednak Bucks.

Drużyna gości grała równo, a punkty rozkładały się na prawie wszystkich graczy zespołu. Po trafieniu za trzy punkty Mike'a Dunleavy'ego na siedem minut przed końcem meczu, wynik był już remisowy po 82. - Zmniejszyliśmy ich prowadzenie o połowę i pomyśleliśmy, dlaczego nie zniwelować drugiej połowy i spróbować wygrać przegrany mecz. - wypowiadał się trener przyjezdnych, [tag=8345]Scott Skiles.

[/tag]Ekipa z Milwaukee rzeczywiście odrobiła całą stratę, a następnie wyrwała jeszcze kilka punktów, które zapewniły im zwycięstwo nad zupełnie zaskoczonymi biegiem wydarzeń Chicago Bulls.

- Kluczową kwestią jest to, że mecz trwa 48 minut. Nie możesz stwierdzić, że spotkanie skończyło się w trzeciej kwarcie, bo notujesz wysokie prowadzenie. - tłumaczył z kolei coach przegranych, [tag=8112]Tom Thibodeau.

[/tag]Jedynym zawodnikiem, który wyróżnił się w ich szeregach wygranych był Ersan Ilyasova ze swoimi 18 punktami z ławki rezerwowych. Dla gospodarzy świetnie od początku grali Richard Hamilton - 30 oczek oraz Carlos Boozer - 19 punktów i 11 zbiórek.

***

Prawdziwy pogrom na Charlotte Bobcats urządzili w Oklahoma City miejscowi Thunder. Wicemistrzowie NBA nie zrobili sobie ze świetnego startu sezonu drużyny z Karoliny Północnej.

Gospodarze z łatwością zdobywali punkty, co przełożyło się na zdecydowanie większą skuteczność z gry w każdym z oddawanych przez nich rzutów, a także zdominowali grę pod koszami i rozdali więcej asyst.  - To był jeden z naszych najlepszych meczów. Zawodnicy wypełniali wszystkie moje polecenia, zarówno w ataku, jak i w obronie. - wspominał po starciu trener Thunder, [tag=10272]Scott Brooks.

[/tag]Kevin Durant zanotował 18 oczek, 14 dodał Thabo SefoloshaDla pokonanych największy punktowy wynik zaliczył Jeff Taylor - 10.

Brooklyn Nets - New York Knicks 96:89 (26:23,19:24,23:20,16:17,12:5)
Nets: Lopez 22, Wallace 16, Williams 16
Knicks: Anthony 35, Chandler 28

Washington Wizards - San Antonio Spurs 92:118 (25:29,23:31,22:32,22:26)
Wizards: Crawford 19, Seraphin 18, Webster 16
Spurs: Diaw 16, Splitter 15, Duncan 14

Detroit Pistons - Portland Trail Blazers 108:101 (28:19,26:30,28:24,26:28)
Pistons: Knight 26, Monroe 20, Singler 16