Euroliga: Wielki mecz "Ewki" i wygrana UMMC

UMMC Jekaterynburg bardzo wysoko pokonał we własnej hali hiszpański zespół Perfumerias Avenida Salamanka, a swój duży wkład w wygraną miała polska środkowa Ewelina Kobryn.

Bez żadnych wątpliwości drużyna UMMC Jekaterynburg była faworytem starcia z Perfumerias Avenidą Salamanka. Rywalki jedynie w pierwszej połowie były w stanie nawiązać walkę z rosyjskim gigantem. Seria punktowa 20:2 na rozpoczęcie drugiej połowy meczu rozwiała jednak wszystkie wątpliwości. Dodatkowo w czwartej kwarcie mistrzynie Rosji triumfowały 28:8, co pozwoliło wygrać mecz 94:62.

Najskuteczniejszą zawodniczką UMMC była amerykańska podkoszowa Candace Parker, której w statystykach zapisano 21 punktów i 9 zbiórek. Dwa oczka mniej wywalczyła Deanna Nolan.

Godne odnotowania jest również 11 asyst, jakie w konfrontacji tej rozdała Sylvia Dominguez, hiszpańska rozgrywająca zespołu z Jekaterynburga.

Wielki wkład w efektowne zwycięstwo miała Ewelina Kobryn. Polska środkowa spędziła na parkiecie zaledwie 15 minut, a to wystarczyło jej do wywalczenia double-double. "Ewka" uzbierała 14 punktów (6/7 z gry, w tym 1/1 za 3) oraz 12 zbiórek.

Ekipa polskiej koszykarki pozostaje niepokonana w rozgrywkach euroligowych i z dorobkiem pięciu zwycięstw znajdzie się na czele grupy C, w której występuje ekipa CCC Polkowice.

Po stronie pokonanych 11 punktów uzyskała Marta Fernandez, była koszykarka Wisły Can Pack Kraków. Fatalnie natomiast wypadła Nicole Powell, która w 17 minut zaliczyła jedno pudło i jeden przechwyt.