Jackson bohaterem, Turów wygrywa w VTB!

PGE Turów dopiął swego i po trzymającym w napięciu spotkaniu odniósł drugie zwycięstwo w lidze VTB. Zgorzelczanie pokonali po dogrywce mocny BK Donieck.

Paweł Sala
Paweł Sala

Niesamowite emocje w Zgorzelcu! W kolejnym spotkaniu w lidze VTB drużyna PGE Turowa po dramatycznym meczu pokonała ostatecznie silną ekipę z Ukrainy, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w tych międzynarodowych rozgrywkach. Bohaterem pojedynku był obrońca gospodarzy David Jackson, który w końcówce nie pomylił się w rzutach wolnych i w ostatnich 10 sekundach trafił zwycięski rzut.

Spotkanie miało różne oblicza. Początkowo górą byli goście, jednak w drugiej połowie zgorzelczanie rozkręcali się i jeszcze na 4:09 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzili nawet jedenastoma "oczkami" (69:58). Wówczas znakomity fragment miał Ramel Curry, który pociągnął grę ekipy z Doniecka doprowadzając do wyrównania i dogrywki. W niej gospodarze byli minimalnie lepsi, odnosząc cenne zwycięstwo.

Świetną partię rozegrali Damian Kulig oraz Aaron Cel, który zaliczył double-double (14 punktów, 11 zbiórek). Bohater ostatnich akcji, David Jackson również uzbierał 14 punktów. Po stronie gości najlepsi na parkiecie byli D'Or Fischer i wspomniany Curry.

Po siedmiu kolejkach PGE Turów zajmuje dziewiąte, a zarazem przedostatnie miejsce w grupie A. Polski zespół wyprzedza w tabeli tylko BC Kalev/Cramo Tallin.

PGE Turów Zgorzelec - BK Donieck 83:81 po dogr. (19:18, 23:20, 19:10, 11:24, 11:9)

PGE Turów: D. Kulig 16, A. Cel 14 (11 zb), D. Jackson 14, I. Opacak 13, M. Chyliński 11, V. Aleksić 8, I. Zigeranović 4, P. Stelmach 3.

BK Donieck: D. Fischer 23, R. Curry 15, I. Radenović 14, V. Stojanovski 13, D. Songaila 12, D. Lukaszow 4, M. Pustozwonow 2, A. Malysz 0, O. Lypowyj 0.