NBA: Padł ostatni bastion w Konferencji Zachodniej

Nie ma już niepokonanej drużyny na własnym parkiecie w Konferencji Zachodniej. Ostatnim zespołem bez porażki była Utah Jazz, która nie sprostała Los Angeles Clippers, przegrywając 104:105.

Jazzmani niespodziewanie byli ostatnim zespołem na Zachodzie, który nie przegrał jeszcze we własnej hali. W poniedziałek na ich drodze stanęli jednak koszykarze Los Angeles Clippers, którzy po emocjonującej końcówce wygrali 105:104.

30 punktów dla zwycięzców uzbierał Blake Griffin a 20 z ławki dołożył Jamal Crawford, który w końcówce trafił kluczowe rzuty wolne. Wśród pokonanych najlepiej punktowali byli gracze... Los Angeles Clippers - Mo Williams (20 pkt) oraz Randy Foye (19 pkt). Ten drugi miał szansę przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Jazzmanów, lecz jego trójka nie doszła celu.

Ekipa z Salt Lake City przegrała u siebie po raz pierwszy od 4 kwietnia.

***

Charlotte Bobcats prowadzili z Portland Trail Blazers na 5 minut przed końcem czwartej kwarty 97:79 i wydawało się, że odniosą kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Tymczasem szalony pościg gości, w tym dwie trójki Luke'a Babbita doprowadziły do dogrywki, w której Smugi nie dały już sobie wydrzeć wygranej.

- Pokazaliśmy dużo serca i determinacji - powiedział LaMarcus Aldridge, który okazał się najlepszym graczem PTB z 25 punktami i 13 zbiórkami.

Gospodarzom nie pomogło nawet osiem trójek (rekord klubu) i 29 punktów Bena Gordona, który osiągnął pułap 10 tysięcy zdobytych punktów.

***

Trwa dobra passa Orlando Magic. Po sensacyjnej wygranej nad Los Angeles Lakers, Magicy pokonali tym razem inną ekipę z Kalifornii - Golden State Warriors. Po 24 punkty dla zwycięzców uzbierali Arron Afflalo oraz Glen Davis.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, w której goście triumfowali 33:25. Ważne rzuty trafiał w tym fragmencie J.J. Redick, autor 10 punktów w tej odsłonie.

Wyniki:

Charlotte Bobcats - Portland Trail Blazers 112:118 po dogrywce (B. Gordon 29, K. Walker 22, B. Mullens 12 - L. Aldridge 25, D. Lillard 24, W. Matthews 19)

Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 89:79 (B. Knight 17, K. Singler 15, T. Prince 15 - A. Varejao 17, J. Pargo 10, T. Thompson 10)

New Orleans Hornets - Milwaukee Bucks 102:81 (R. Anderson 22, R. Lopez 21, J. Smith 12 - B. Jennings 25, M. Ellis 17)

Denver Nuggets - Toronto Raptors 113:110 (C. Brewer 19, K. Faried 18, J. McGee 17 - K. Lowry 24, A. Bargnani 23, D. DeRozan 18)

Utah Jazz - Los Angeles Clippers 104:105 (M. Williams 20, R. Foye 19, G. Hayward 17 - B. Griffin 30, J. Crawford 20, C. Paul 14)

Golden State Warriors - Orlando Magic 94:102 (S. Curry 25, D. Lee 22, J. Jack 17 - A. Afflalo 24, G. Davis 24, J.J. Redick 22)