Madison Square Garden zdobyte po raz pierwszy w sezonie!

Jeremy Lin i James Harden zdobyli razem 50 punktów i poprowadzili Houston Rockets do drugiego w sezonie zwycięstwa nad New York Knicks! Po raz jedenasty z rzędu triumfowali natomiast OKC Thunder.

Patryk Pankowiak

New York Knicks nie sprostali przedmeczowym oczekiwaniom i po raz drugi w sezonie musieli uznać wyższość Houston Rockets. Dla drużyny Mike'a Woodsona jest to pierwsza porażka na własnym parkiecie w obecnie trwających rozgrywkach. Knicks do tego momentu w Madison Square Garden legitymowali się bowiem bilansem 10-0.

Od początku spotkania widać było brak kontuzjowanego Carmelo Anthony'ego. W premierowym starciu bardzo dobrze spisywał się Raymond Felton, co pozwoliło jeszcze gospodarzom utrzymać dystans. Problemy zaczęły się jednak w drugiej kwarcie, gdzie Knicks zdołali rzucić zaledwie 11 punktów, przy 27 rywali. Niemoc ofensywna doskwierała im również w trzeciej odsłonie. W decydującej kwarcie miejscowi próbowali jeszcze odmienić losy meczu, ale przewaga "Rakiet" była już zbyt duża.

Houston do zwycięstwa poprowadził duet Jeremy Lin - James Harden. Dla koszykarza tajwańskiego pochodzenia spotkanie w MSG było szczególnie ważne, ponieważ w poprzednim sezonie reprezentował barwy tamtejszych Knicks. Ze swojego występu na pewno może być zadowolony. Obaj zawodnicy zdobyli w sumie 50 punktów, trafiając 18 z 33 rzutów z gry. Harden dorzucił jeszcze 10 zbiórek, a Lin zapisał na swoim koncie dodatkowo 8 asyst i 4 zbiórki.

Po stronie gospodarzy świetne spotkanie rozegrał Chris Copeland, autor 29 punktów i 5 zbiórek. 18 zbiórek i 8 "oczek" dodał Tyson Chandler, a 17 punktów z ławki zdobył J. R. Smith.

-Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Świetnie się bawiłem grając ponownie w MSG i myślę, że jako zespół zrobiliśmy krok w dobrym kierunku - mówił po meczu Jeremy Lin.

***

Swoje spotkanie bez większych problemów wygrali natomiast lekko faworyzowani Oklahoma City Thunder. Spurs wyraźnie osłabił brak dwóch kluczowych zawodników. Manu Ginobili oraz Kawhi Leonard z powodu kontuzji nie mogli bowiem wspomóc swoich klubowych kolegów.

O losach meczu przesądziła trzecia odsłona, którą to "Grzmoty" wygrały 29:16. San Antonio Spurs przegrali również wyraźnie pod tablicami, gdzie miejscowi zdołali zebrać 49 piłki, przy 37 gości. Duża w tym zasługa Serge'a Ibaki, który zapisał na swoim koncie 25 punktów i 17 zbiórek! 20 "oczek" z ławki dorzucił natomiast Kevin Martin.

W szeregach Spurs po 14 punktów zdobyli Tony Parker i Nando De Colo. Dla Thunder jest to już 20 zwycięstwo w sezonie i aż 11 z rzędu!

***

Los Angeles Clippers po trzech kwartach prowadzili z Detroit Pistons zaledwie trzema punktami, by skończyć mecz z 12. punktową zaliczką. W decydującej kwarcie ponownie bardzo dobrze spisywali się gracze rezerwowi, którzy tym razem uzbierali wspólnie 37 "oczek". Trwa więc zwycięska seria Clippers. Biało-czerwona drużyna z Los Angeles przypieczętowała właśnie dziesiąty triumf z rzędu.

Najwięcej z ławki wniósł Jamal Crawford, autor 15 punktów. Nieźle pod koszem spisywał się natomiast Lamar Odom, który tym razem zapisał na swoim koncie 11 zbiórek i 6 punktów. 14 "oczek", 7 asyst i 3 przechwyty zanotował Chris Paul.

16 punktów i 5 asyst dla przegranych zdołał zaaplikować Brandon Knight. 15 "oczek" uzbierał natomiast skrzydłowy Tayshaun Prince. Dla "Tłoków" jest to już piąta porażka z rzędu, a dwudziesta w sezonie.