NBA: Nuggets przerwali serię Lakers

40 punktów Kobe Bryanta nie wystarczyło do pokonania Denver Nuggets. Los Angeles Lakers po serii pięciu kolejnych zwycięstw musieli uznać wyższość rywali z Kolorado, przegrywając 114:126.

Jacek Konsek

Nuggets wygrali siódmy mecz z rzędu we własnej hali a bohaterem okazał się Corey Brewer. 26-letni skrzydłowy zdobył 27 punktów, trafiając 6/7 rzutów trzypunktowych! Double-double popisał się Kenneth Faried (21 pkt i 15 zb), a duet Andre Iguodala-Ty Lawson miał aż 21 asyst.

Gospodarze już w trzeciej kwarcie popisali się serią 10:0, a w czwartej kwarcie prowadzili różnicą nawet 15 oczek. W zespole gości w najważniejszych momentach zabrakło Dwight Howard, który został wyrzucony z gry za niesportowy faul na Fariedzie. Dwojący się i trojący Kobe Bryant (40 pkt) nie sprostał rozpędzonym Bryłkom.

***

Mistrzowie NBA wygrali szósty mecz z rzędu. Tym razem nie mieli większych problemów z pokonaniem Charlotte Bobcats (105:92), którzy polegli już po raz 16 z kolei! LeBron James zapisał na swoim koncie 27 punktów, 12 zbiórek, osiem asyst oraz cztery przechwyty.

Żar do przerwy prowadził różnicą 17 punktów, lecz ambitne Rysie doprowadziły nawet do stanu 82:84. Heat, w szeregach których błyszczał także Dwyane Wade (29 pkt), nie pozwoliły ostatecznie odebrać sobie wygranej.

Obrońcy tytułu z bilansem 20-6 są najlepszym zespołem w Konferencji Wschodniej.

***

Dopiero druga dogrywka rozstrzygnęła losy meczu pomiędzy Atlantą Hawks a Detroit Pistons. Jastrzębie ostatecznie triumfowały 126:119 a 31 punktów i 10 zbiórek wywalczył Josh Smith.

Hawks powinni ten mecz wygrać w 48 minut, lecz w ostatniej kwarcie roztrwonili 22-punktowe prowadzenie! Kapitalny fragment notowali wówczas Will Bynum oraz Charlie Villanueva, którzy zodbyli w sumie 26 z 39 punktów Pistons w tej odsłonie.

W drugiej dogrywce ważną trójkę trafił Jeff Teague, po której Hawks już nie oddali zwycięstwa. Była to dla nich 17 wygrana w tym sezonie.