AZS Kutno i MOSiR Krosno w finale - relacja z półfinałowych spotkań Final Four Intermarche Basket Cup

W sobotnim pierwszym spotkaniu półfinałowym AZS Kutno pokusił się o sprawienie niespodzianki bowiem pokonał Śląsk Wrocław.

Stanisław Grabowski

W pierwszym meczu Final Four Intermarche Basket Cup na szczeblu PZKosz w Krośnie spotkały się dwie najlepsze ekipy I ligi, WKS Śląsk Wrocław i AZS WSGK Polfarmex Kutno. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane z małymi seriami z obu stron (Śląska od stanu 4:4 do 13:4 i akademików z 17:23 na 27:23). Ostatecznie po dwóch kwartach zanosiło się na niespodziankę bowiem wrocławianie przegrywali 36:37. Grę drużyny z Kutna prowadzili Krzysztof Jakóbczyk (10 punktów) i Hubert Mazur (8 punktów, 4 zbiórki, 7 asysty). Trzecia odsłona zaczęła się wynikiem 19:4 dla podopiecznych Jarosława Krysiewicza. Od tego momentu nastąpił zryw lidera I ligi, głównie za sprawą Pawła Kikowskiego (celne trójki i dwójka na koniec kwarty). Ostatnia część gry to walka kosz za kosz, jednak pomimo starań graczy z Dolnego Śląska nie udało im się dogonić rywali i niespodzianka stała się faktem. Double-double wśród zwycięzców zanotował wspomniany wcześniej Hubert Mazur (15 punktów, 10 zbiórek) i Jakub Dłuski (16 punktów, 11 zbiórek). Dla pokonanych 26 punktów rzucił Kikowski.

Drugi półfinał rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno po 3 minutach gry po trójce Dariusza Oczkowicza prowadził już z Polskim Cukrem SIDEn Toruń 10:2. Taki początek spotkania pozwolił miejscowym kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. Jednak w drugiej kwarcie podopieczni Dusana Radovica i Michała Barana mieli problemy ze skutecznością (tylko 7 punktów przez 10 minut) i goście zniwelowali stratę do jednego oczka do przerwy. W trzeciej odsłonie meczu widzieliśmy celne trójki gości z jednej strony, a z drugiej kapitalne podania (nie zawsze zamienione na punkty) Kamila Łączyńskiego. O wyniku spotkania zadecydowała ostatnia kwarta, w której dwójka Łączyński (10 punktów, 7 asyst, 4 zbiórki), Oczkowicz (21 punktów, 5 zbiórek) zapewniła sukces gospodarzom.

Wyniki turnieju:

WKS Śląsk Wrocław - AZS WSGK Polfarmex Kutno 72:80 (21:17, 15:20, 17:24, 19:19)

Śląsk: Kikowski 26, Sulima 14, Flieger 10, Diduszko 6, Hyży 5, Gabiński 4, Ochońko 4, Prostak 3, N.Kulon 0, Bochenkiewicz 0, Mroczek-Truskowski 0.

AZS Kutno: Jakóbczyk 17, Dłuski 16, Mazur 15, Bręk 15, Glabas 9, Szwed 6, Rduch 2, Maciejewski 0, Kobus 0.

PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno - Polski Cukier SIDEn Toruń 77:64 (31:20, 7:17, 18:17, 21:10 )

MOSiR: Oczkowicz 21, Pisarczyk 15, Misiewicz 13, Salamonik 11, Łączyński 10, Nowak 5, Adamczewski 2, Szczypka 0, Glapiński 0, Paul 0.

SIDEn Toruń: Jarecki 19, Kowalewski 13, Śmigielski 9, Żytko 8, Lisewski 4, Bochno 3, Perka 3, Szpyrka 2, Szymański 2, Sikora 1, Plebanek 0.

Mecz o 3. miejsce

Śląsk Wrocław - Polski Cukier SIDEn Toruń (niedziela, 14.00)

Finał
AZS WSGK Polfarmex Kutno - PBS Bank Energy MOSiR Krosno (niedziela, 16.30)

Pierwsze trzy drużyny turnieju finałowego Intermarche Basket Cup na szczeblu PZKosz awansują do rozgrywek na szczeblu centralnym.