Udany występ Gortata na koniec roku

Double-double zanotował Marcin Gortat (12 pkt i 10 zb) w ostatnim meczu w 2012 roku. Drużyna Polaka przegrała jednak z Oklahomą City Thunder 96:114, ponosząc szóstą porażkę z rzędu.

Jacek Konsek

Marcin Gortat spędził na parkiecie pół godziny, w czasie których wywalczył 12 punktów (5/11 z gry) oraz zebrał 10 piłek, z czego trzy na atakowanej tablicy.

Dziesiąte double-double w sezonie nie uchroniło jednak Phoenix Suns od porażki z wicemistrzami NBA, Oklahomą City Thunder. Słońca przegrały szósty kolejny mecz i dziewiąty z rzędu na wyjeździe, co jest najgorszą serią od 1988 roku!

30 punktów dla zwycięzców uzbierał Kevin Durant a 24 oczka, dziewięć asyst i siedem zbiórek dołożył Russell Westbrook, który w pierwszej połowie rozciął skórę nad okiem i musiano mu założyć szwy. Thunder wygrali po raz dwunasty z rzędu przed własną publicznością i z bilansem 24-6 ustępują tylko Los Angeles Clippers.

Suns długo nie dali odskoczyć Grzmotowi (Phoenix miało 51,2 proc. z gry do przerwy), który kropkę nad "i" postawił w ostatniej kwarcie, wygranej różnicą 12 punktów.

Najskuteczniejszy w szeregach ekipy Alvina Gentry'ego okazał się Luis Scola, autor 24 punktów.

Suns z bilansem 11-21 zajmują przedostatnie, 14. miejsce w Konferencji Zachodniej. W środę zmierzą się z Philadelphią 76ers.

Oklahoma City Thunder - Phoenix Suns 114:96 (32:28, 22:25, 30:25, 30:18)
(K. Durant 30, R. Westbrook 24, S. Ibaka 16 - L. Scola 24, G. Dragic 16, M. Gortat 12 (10 zb))

Pozostałe wyniki:

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Chicago, gdzie Charlotte Bobcats przerwali serię 18 kolejnych porażek i sensacyjnie pokonali Bulls 91:81.

Chicago Bulls - Charlotte Bobcats 81:91
(L. Deng 20, C. Boozer 19, R. Hamilton 11 - K. Walker 18, G. Henderson 16, R. Sessions 15)

Indiana Pacers - Memphis Grizzlies 88:83
(P. George 21, D.J. Augustin 17, D. West 13 - Z. Randolph 21, M. Gasol 13, T. Allen 11)

Orlando Magic - Miami Heat 110:112 po dogrywce
(A. Afflalo 28, J.J. Redick 23, N. Vucevic 20 (29 zb) - L. James 36, C. Bosh 22, D. Wade 21)

Houston Rockets - Atlanta Hawks 123:104
(J. Harden 28, C. Delfino 22, J. Lin 16 - L. Williams 21, A. Horford 18, J. Smith 17)

San Antonio Spurs - Brooklyn Nets 104:73
(T. Parker 20, T. Duncan 15, N. De Colo 11 - M. Brooks 16, J. Johnson 12, B. Lopez 11)