Bezsilni Lakers, niespodziewana porażka Heat!

Los Angeles Lakers zostali bezlitośnie rozstrzelani przez miejscowych Houston Rockets, a popis swoich umiejętności zaprezentował James Harden!

Patryk Pankowiak

Miami Heat nie byli może murowanymi faworytami do zwycięstwa, ale ich porażka na pewno jest zaskoczeniem. Indiana Pacers pod przewodnictwem Paula George'a zdołała ograć obecnych mistrzów NBA, mimo tego, że rzucała na zaledwie 36.procentowej skuteczności!

O losach spotkania przesądziła trzecia kwarta, w której gospodarze z Indianapolis triumfowali 25:15. Wspominany wyżej George zdobył w sumie 29 punktów i 11 asyst. Słów pochwały nie szczędził mu również trener Frank Vogel:

-Paul George grał rewelacyjnie. Poprowadził nas w grze ofensywnej i spędził na parkiecie 43 minuty cały czas broniąc LeBrona Jamesa i Dwyane'a Wade'a. George stał się jednym z najlepszych skrzydłowych obrońców i ma wszelaki wpływ na grę naszego zespołu.

Po stronie przegranych niezłe spotkanie rozegrał LeBron James, ale do 22 punktów i 10 asyst zaliczył też 7 strat. Solidne 30 "oczek" uzbierał natomiast Dwyane Wade. Heat po raz kolejny zabrakło wsparcia z ławki. Rezerwowi dostarczyli zespołowi tym razem zaledwie 5 punktów, a do kosza ani razu nie trafił choćby Ray Allen!

***

Los Angeles Lakers świetnie rozpoczęli wtorkowe spotkanie, ale po przerwie nie mieli już prawa głosu. Gospodarze z Toyota Center bez skrupułów trafiali kolejne rzuty, w trzeciej kwarcie wychodząc już nawet na kilkunastopunktowe prowadzenie. W tym okresie świetnie prezentował się James Harden. W czwartej kwarcie Rockets potwierdzili swoją dominację i zasłużenie zwyciężyli po raz 21 w sezonie.

"Brodacz" w całym spotkaniu trafił 11 z 19 rzutów, co dało mu w sumie 31 punktów! Skrzydłowy dorzucił do tego jeszcze imponujące 9 asyst i 6 zbiórek. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Jeremy Lin i Chandler Parsons. Ten pierwszy uzbierał 19 "oczek", rozdał 5 asyst i zebrał 6 piłek, a jego klubowy kolega zaaplikował rywalom 20 punktów. Co ciekawe, Rakiety w starciu z Lakers trafiali do kosza z ponad 50.procentową skutecznością!

Warto dodać, że Steve Nash w trakcie spotkania z Houston Rockets pobił przy okazji barierę 10,000 asyst. Lakers musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Dwighta Howarda oraz Pau Gasola. Z tego powodu w pierwszej piątce Jeziorowców pojawił się choćby mniej znany, Robert Sacre.

Meczu z Rockets do udanych nie może zaliczyć Kobe Bryant, który trafił zaledwie 8 z 22 oddanych rzutów, aplikując w sumie 20 "oczek". 24 punkty uzbierał natomiast Metta World Peace. Dla Los Angeles Lakers jest to już czwarta porażka z rzędu, a 19 w całym sezonie!