Katastrofalny mecz Atlanty Hawks w Chicago!

Atlanta Hawks sięgnęła dna. Zdobyła tylko 58 punktów w meczu przeciwko Chicago Bulls, z czego tylko pięć w drugiej kwarcie! Tymczasem porażkę zanotowali mistrzowie NBA, koszykarze Miami Heat.

Jacek Konsek

Jazzmani rozegrali w poniedziałek świetny mecz. Do przerwy trafiali na niesamowitej 67,6 proc. skuteczności i prowadzili z Miami Heat różnicą 15 punktów. W trzeciej kwarcie mieli nawet 21 oczek więcej, choć obrońcy tytułu wzięli się do roboty i w czwartej odsłonie odrobili większość strat. W końcówce ważny rzut trafił jednak Gordon Hayward (22 pkt), który wraz z Al Jefferson (23 pkt, 11 zb) byli bohaterami gospodarzy.

Mecz ten był ważny dla LeBrona Jamesa, który mógł stać się najmłodszym graczem z 20000 punktami w NBA. "LBJ" musiał zdobyć 50 punktów, skończyło się jednak na 32 oraz sześciu asystach. Tymczasem Ray Allen awansował o jedno oczko wyżej w tej samej klasyfikacji i jest 21. najlepszym strzelcem w historii rozgrywek.

Heat (24-12) mimo porażki nadal są liderami Konferencji Wschodniej.

***

Chciago Bulls rozbili Atlantę Hawks aż 97:58! Dla Jastrzębi było to jeden z najgorszych meczów w historii klubu. Tylko raz zdobyli mniej oczek, a miało to miejsce w... 1955 roku. W pierwszej połowie goście trafili tylko 20 punktów (5 pkt w drugiej kwarcie!), co okazało się najgorszym występem w historii.

- To bardzo, bardzo zawstydzające. Straciliśmy poczucie bycia drużyną - mówił smutny Larry Drew, szkoleniowiec Hawks.

Tylko jeden zawodnik zdobył dla Hawks 10 punktów, a był nim mało znany Mike Scott. Goście zanotowali skuteczność na poziomie 29 proc.

Carlos Boozer (20 pkt) i Luol Deng (18 pkt) okazali się najlepszymi zawodnikami wśród Byków.