Gwiazdy z Jekaterynburga dały popis

W ramach 11. kolejki Euroligi koszykarek CCC Polkowice podejmowało wielkiego faworyta rozgrywek UMMC Jekaterynburg i nie miało wiele do powiedzenia w tej konfrontacji.

Pomarańczowe dotrzymywały kroku faworytkom do połowy drugiej kwarty. Także na początku drugiej połowy wykorzystały rozluźnienie rywalek i zbliżyły się nawet na osiem punktów, ale to było wszystko na co pozwoliły mistrzynie Rosji.

21 punktów wywalczyła Candace Parker, 20 "oczek" i 12 zbiórek dodała Sandrine Gruda, a 18 punktów i 9 asyst zapisała w statystykach Diana Taurasi - to główne autorki dziewiątego zwycięstwa w Eurolidze dla UMMC.

Po stronie CCC najskuteczniejsza okazała się Belinda Snell, jednak Australijka "otworzyła się" dopiero w drugiej części meczu.

Po stronie rosyjskiego teamu wystąpiła Ewelina Kobryn , a na jej koncie zapisano 6 "oczek", 3 zbiórki oraz asystę.

Zespół z Jekaterynburga pozostaje nadal jedynym, który w bieżących rozgrywkach nie doznał jeszcze porażki.

CCC wyraźnie przegrało walkę na tablicach, gdzie rywalki dominowały 42:29. UMMC miało również o osiem asyst więcej.

Dla wicemistrzyń Polski była to szósta porażka w ósmym meczu.