Morderczy pościg PGE Turowa! Stelmach bohaterem!

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec rozpoczęli mecz od stanu 4:19, lecz po morderczym pościgu przez cały wygrali 77:75! Bohaterem spotkania został Piotr Stelmach, który trafił decydujący rzut za trzy.

Michał Fałkowski

Koszykarze Mariusza Niedbalskiego kapitalnie rozpoczęli piątkowe spotkanie i po serii celnych rzutów wyszli na prowadzenie 19:4! Gospodarze wyszli na parkiet kompletnie zdekoncentrowani i już po pięciu minutach musieli rozpocząć morderczy pościg, który zainicjowali Ivan Opacak (pięć oczek) i Michał Chyliński (siedem), a że sopocianie nie trafili dziewięciu kolejnych rzutów z gry, po pierwszej kwarcie prowadzili tylko 20:16.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Tak jak pierwsza kwarta, tak samo wyglądały również kolejne etapy spotkania - zgorzelczanie rozpaczliwie próbowali zmniejszyć dystans do przyjezdnych, którzy przez długie minuty utrzymywali wysoką skuteczność i skutecznie odpierali ataki.

Sime Spralja trafił aż pięć trójek między 11. a 21. minutą spotkania i Trefl prowadził na początku trzeciej kwarty 54:42. Dobrze w tym elemencie radził sobie również Lorinza Harrington, który dodał dwa rzuty trzypunktowe w drugiej kwarcie i po trzech odsłonach sopocianie notowali fantastyczną skuteczność zza łuku - 65 procent (11/17).

Niestety dla nich, w decydującej kwarcie dodali tylko jedno takie trafienie (ponownie Spralja), a tymczasem gospodarze złapali wiatr w żagle. Ton grze miejscowych przez większą część spotkania nadawał Aaron Cel, który wszystkie swoje punkty zdobył do 30. minuty, lecz później w sukurs przyszli mu koledzy z zespołu, Michał Chyliński i Djordje Micić. Serb przełamał prowadzenie Trefla na pięć minut przed końcem (68:67).

Najważniejsze punkty w meczu zdobywał jednak Piotr Stelmach. Były zawodnik Stelmetu Zielona Góra najpierw celnie przymierzył z dystansu na dwie i pół minuty do końca spotkania (74:70), a następnie zachował zimną krew w ostatniej akcji meczu, która przesądziła o zwycięstwie PGE Turowa.

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 77:75 (16:20, 24:28, 19:17, 18:10)

PGE Turów: Cel 21, Chyliński 16, Micić 12, Opacak 9, Jackson 6, Stelmach 6, Kulig 5, Żigeranović 2, Leszczyński 0, Wichniarz 0

Trefl: Spralja 20, Dylewicz 15, Turner 13, Harrington 10, Waczyński 8, Looby 5, Stefański 2, Michalak 1, Dąbrowski 0