Kolejna porażka Lakers ze słabeuszami!

Los Angeles Lakers przegrali piąty mecz z rzędu na wyjeździe! Jeziorowcy tym razem nie sprostali Toronto Raptors, przegrywając 103:108.

Jacek Konsek

To najgorsza seria Jeziorowców od sześciu lat! W zespole z Kalifornii nie popisał się Kobe Bryant, który co prawda zdobył 26 punktów, lecz zanotował fatalną skuteczność - 10/32.

Zaledwie 17 minut na parkiecie spędził Dwight Howard, który w końcówce pierwszej połowy wyleciał z gry z powodu dwóch przewinień technicznych.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

- Dużo rzeczy złożyło się na naszą porażkę. W ofensywie nie oddawaliśmy wielu dobrych rzutów, a w obronie mieliśmy lepsze i gorsze momenty. Często zapominaliśmy o rywalach - analizował Mike D'Antoni, szkoleniowiec LAL.

22 punkty i dziewięć asyst wywalczył dla gospodarzy Jose Calderon. Kanadyjska drużyna wygrała z Lakers po serii czterech porażek z rzędu.

Lakers z bilansem 17-23 zajmują odległe 11. miejsce w Konferencji Zachodniej.

***

Kevin Durant zdobył 37 punktów a Russell Westbrook dołożył 36 oczek, lecz Oklahoma City Thunder nie sprostała Denver Nuggets. Po serii sześciu zwycięstw z rzędu Grzmot uległ po dogrywce 118:121.

Kluczowe punkty w końcówce dogrywki zdobył Kenneth Faried, który zakończył mecz z double-double (16 punktów i 10 zbiórek). Świetnie grał również Corey Brewer, który 15 ze swoich 26 oczek wywalczył w czwartej kwarcie.

- Grali świetnie w ofensywie. My byliśmy o krok za nimi. Trafiali trójki z czystych pozycji - analizował Westbrook.