Euroliga: UMMC nadal niepokonane, bardzo dobry występ Kobryn

W 12. kolejce Euroligi koszykarek UMMC Jekaterynburg z Eweliną Kobryn w składzie odniosło dziesiątą kolejną wygraną i zachowało miano niepokonanych.

Krzysztof Kaczmarczyk

Ewelina Kobryn mecz rozpoczęła w pierwszej piątce i doskonale wykorzystała swoje minuty na parkiecie. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 19 punktów (drugi najlepszy wynik w drużynie), 7 zbiórkami i asystą.

Polka na parkiecie spędziła 24 minuty, w tym czasie wykorzystała 8 z 9 rzutów z gry (w tym 1/1 zza linii 6,75) oraz wykorzystała 2 z 3 rzutów wolnych.

Najskuteczniejszą koszykarką w ekipie mistrza Rosji była Sandrine Gruda - 20 punktów.

UMMC dominowało w każdym elemencie. Wygrało walkę na tablicach 45:32 i miało dwa razy więcej asyst w porównaniu z zawodniczkami USO.

UMMC w starciu z francuską ekipą wystąpiło bez najlepszej w ostatnich meczach Candace Parker. Limit zawodniczek spoza Unii Europejskiej sprawił, że tym razem duet takich koszykarek tworzyły Diana Taurasi i Sue Bird. Ta druga rozdała aż 10 asyst!

Team z Jekaterynburga wygrał swoje 10 kolejne spotkanie w Eurolidze koszykarek i utrzymał miano niepokonanych.

UMMC Jekaterynburg - USO Mondeville 79:58 (24:13, 16:17, 18:16, 19:12)