Euroliga: Koncert Lampego, Caja Laboral zatrzymana

21 punktów i 11 zbiórek zgromadził Maciej Lampe, lecz jego Caja Laboral po serii zwycięstw została zatrzymana w rozgrywkach Euroligi przez Regal FC Barcelonę (79:90).

Jacek Konsek

Maciej Lampe utrzymuje doskonałą formę w tym sezonie. Polski jedynak w Eurolidze w niespełna 31 minuty zanotował okazałe double-double. Miał 4/9 z gry (w tym 1/3 za trzy) oraz 12/14 z linii rzutów wolnych, co dało w sumie 21 punktów. Łodzianin dołożył także 11 zbiórek, trzy asysty i przechwyt.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Caja Laboral przegrała jednak pierwszy mecz w Top 16 Euroligi. Na własnym parkiecie nie sprostała Regal FC Barcelonie 79:90, głównie z powodu słabej postawy w drugiej połowie.

Najskuteczniejszy w ekipie gości okazał się Pete Mickeal, autor 23 punktów.

Caja z bilansem 4-1 zajmuje 1. miejsce w grupie F. Lampe w 15. spotkaniach Euroligi notuje średnio 12,6 punktu i 6,1 zbiórki.

Jednym z sędziów czwartkowego meczu w Kraju Basków był Polak Jakub Zamojski.