NBA: Lakers nie zapomnieli jak się wygrywa

Po czterech porażkach z rzędu Los Angeles Lakers w końcu odnieśli upragnionego zwycięstwo. Jeziorowcy pokonali Utah Jazz 102:84 a blisko triple-double był Kobe Bryant.

Jacek Konsek

Los Angeles Lakers popełnili w całym meczu aż 18 strat, lecz nie przeszkodziło im to w pokonaniu Utah Jazz. Jeziorowcy po dobrym początku prowadzili w pierwszej połowie różnicą 10 punktów, a ostateczny cios zadali w czwartej kwarcie, którą wygrali 30:21.

Kobe Bryant miał 14 punktów, 14 asyst i dziewięć zbiórek, a świetny dzień rzutowy zanotował Metta World Peace, który trafił pięć trójek i zgromadził 17 punktów. Double-double w postaci 17 oczek i 13 zbiórek dołożył Dwight Howard, który jeszcze niedawno uskarżał się na ból ramienia.

Lakers przystępowali do tego meczu z 10 porażkami w ostatnich 12 spotkaniach. Wygrana ta była więc bardzo ważna w kontekście walki o czołową ósemkę na Zachodzie. Ekipa Mike'a D'Antoniego zajmuje 11. miejsce w konferencji (18-25) z pokaźną stratą do zajmującego ostatnią bezpieczną lokatę Houston Rockets.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

***

Aż dwie dogrywki potrzebne były do rozstrzygnięcia meczu w Atlancie, gdzie Hawks pokonali ostatecznie Boston Celtics 123:111. Jastrzębie w drugiej kwarcie przegrywały już różnicą 27 punktów, lecz później ich gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Celtowie ponieśli tym samym szóstą kolejną porażkę.

- To był dla nas idealny przykład jak możemy wrócić do gry po tym, co nasz ostatnio spotkało - mówił po meczu Kyle Korver, który odniósł się do porażki Hawks z Celtics z początku stycznia. Teraz snajper Jastrzębi trafił aż osiem trójek i z 27 punktami okazał się najskuteczniejszym graczem spotkania.

Siedem ze swoich 24 oczek zdobył w drugiej dogrywce Al Horford a 23 punkty i siedem asyst zapisał na swoim koncie Jeff Teague.

Gościom nie pomogło nawet piąte triple-double w sezonie Rajon Rondo, który oprócz 16 punktów wywalczył także 11 asyst i 10 zbiórek.

***

Czwarty mecz z rzędu wygrali Miami Heat, w szeregach których bryluje ostatnio Dwyane Wade. W środę "Flash" zdobył 35 punktów, teraz 29, z czego aż 23 w pierwszej połowie. Po wyrównanej premierowej odsłonie Żar odskoczył Tlokom i nie pozwolił im na nawiązanie wyrównanej rywalizacji.

- Z moim zdrowiem jest coraz lepiej, dlatego jestem coraz bardziej aktywny - tłumaczy Wade. - Widać wiosnę w jego nogach - dodał żartobliwie LeBron James, który miał 23 pkt, 7 as i 7 zb.

Miami z bilansem 28-12 (18-3 w domu) pewnie prowadzą w Konferencji Wschodniej.