Wygrana Sudetów w memoriale

To pierwszy poważny sprawdzian jeleniogórskiej drużyny przed zbliżającym się początkiem ligi, zdaniem licznych obserwatorów, Sudety zdały go z oceną bardzo dobrą.

Agnieszka Skulimowska

Mecz na samym początku przebiegał pod dyktando Sudetów. W 8 minucie na tablicy widniał wynik 26:9, to dzięki Rafałowi Niesobskiemu i Jakubowi Czechowi ten fragment gry był bardzo szybki i wręcz zabójczy dla Siarki. W drugiej kwarcie goście zagrali już zdecydowanie lepiej w obronie i zaczęli pomału odrabiać straty. Druga połowa zakończyła się wynikiem 42:35 dla jeleniogórzan. Po zmianie stron walka jeszcze bardziej się wyrównała, a wynik oscylował wokół remisu. Z dobrej strony zaprezentował się Artur Grygiel, który w przeciągu 3 minut zdobył 11 punktów i ponownie wyprowadził Sudety na prowadzenie, którego do końca już nie oddali.

Sudety Jelenia Góra - Siarka Tarnobrzeg 85:68 (28:13, 14:22, 14:17, 29:16)

Sudety: Ł. Niesobski 14, Czech 13, Grygiel 13, R. Niesobski 12, Wojdyła 10, Jankowiak 5, Skrzypczak 4, Wilusz 4, Matczak 2, Tarasewicz 2, Minciel, Sterenga.

Kolejnym przeciwnikiem Sudetów Jelenia Góra będzie ŁKS Łódź.