Heat na fali, blamaż Clippers

Dziewiąte zwycięstwo z rzędu zanotowali Miami Heat. Bliski skompletowania kolejnego w swojej karierze triple-double był natomiast LeBron James.

Patryk Pankowiak

Chicago Bulls nie powtórzyli wyczynu z czwartego stycznia, kiedy to udało im się minimalnie ograć mistrzów NBA. Byki tym razem nie miały zbyt wiele do powiedzenia, a równorzędną walkę toczyły tylko w pierwszej kwarcie.

Dobra gra w obronie Heat i fatalny dzień strzelecki Bulls sprawiły, że drużyna z Illinois w całym spotkaniu zdobyła zaledwie 67 punktów. - Każdy krzyczał i komunikował się w obronie. Uwielbiam to - mówił po meczu zadowolony ze swoich podopiecznych Erik Spoelstra.

W ciągu czwartkowego pojedynku, Byki trafiły zaledwie 28 na 75 oddanych rzutów (37 procent) i straciły aż 26 piłek! Najlepszym strzelcem miejscowych z United Center okazał się Nate Robinson, który skompletował 14 "oczek". 12 punktów i 11 zbiórek uzbierał natomiast Carlos Boozer.

Po stronie zwycięzców po raz kolejny zabłysnął LeBron James. Lider Miami Heat zapisał na swoim koncie 26 punktów, 12 zbiórek i 7 asyst, trafiając 11 z 15 rzutów. 17 "oczek" dorzucił jeszcze Dwyane Wade. Dla drużyny z Florydy jest to już dziewiąte zwycięstwo z rzędu, a 38. w całym sezonie zasadniczym.

***

Bez mrożącej krew w żyłach końcówki i dramaturgii, zakończyło się również drugie czwartkowe spotkanie. San Antonio Spurs zrewanżowali się Clippers za dwie wcześniejsze porażki w sezonie, triumfując piąty raz z rzędu.

Przyjezdni z Teksasu wynik pojedynku na swoją korzyść rozstrzygnęli już w trzeciej kwarcie, po której prowadzili bardzo wysoko - 92:64. Co ciekawe, LAC w całym spotkaniu nie objęli prowadzenia nawet na sekundę. Niesamowite zawody rozegrał Tony Parker, który zaaplikował rywalom 31 punktów.

W szeregach miejscowych zawiedli tak naprawdę wszyscy. Ciekawą statystyką może pochwalić się tylko dwójka: Blake Griffin i Matt Barnes . Podkoszowy uzbierał bowiem nie najgorsze 17 punktów i 8 zbiórek, a dawny zawodnik Los Angeles Lakers zdobył z ławki 18 "oczek".