Nneka Ogwumike: Miałyśmy niesamowity power

Bez dwóch zdań nie byłoby Pucharu Polski dla CCC Polkowice, gdyby nie kapitalna dyspozycja podkoszowej Nneki Ogwumike. Ta w finałowej potyczce szalała jednak nie tylko pod obręczami...

Krzysztof Kaczmarczyk

Finałową potyczkę ViaSMS.pl Cup Pucharu Polski przeciwko Wiśle Can Pack Kraków ekipa CCC Polkowice wygrała 72:63, a niebagatalne znaczenia dla takiego rezultatu miała dyspozycja Nneki Ogwumike, która dzięki swojej grze otrzymała statuetkę MVP.

W decydującej potyczce liderka CCC wywalczyła 24 punkty i 11 zbiórek. Co ciekawe Ogwumike trafiła aż czterokrotnie zza linii 6,75, pudłując w tym elemencie gry zaledwie raz!

- Znakomicie rozpoczęłyśmy finałową batalię. Grałyśmy bardzo mocno, bardzo twardo i z wielką agresją. Było kapitalne tempo i duża biegania, a to dawało nam łatwe punkty z szybkich ataków. Do tego dołożyłyśmy skuteczną obronę i to wszystko dało nam niesamowity power! - ocenia mecz Ogwumike.

Pomarańczowe doskoanle rozpoczęły finał, gdzie po pierwszej kwarcie prowadziły już 28:10, a sama Amerykanka miała na swoim koncie już 13 "oczek" i trzy "trójki". Polkowiczanki niemal przez cały mecz kontrolowały wynik spotkania. Niemal, bowiem w czwartej kwarcie Biała Gwiazda zbliżyła się na cztery punkty.

- Po przerwie było ciężko, ale wynik długo był dobry dla nas. Wisła po przerwie grała kapitalnie, podnosząc przede wszystkim zdecydowanie poziom gry w defensywie - komentuje.

Puchar Polski był pierwszym celem, jaki na sezon 2012/2013 postawiono przed ekipą z Polkowic. Drugim jest mistrzostwo kraju. - Celujemy w podwójną koronę, a żeby tak się stało musimy utrzymać naszą koncentrację i poziom gry, bowiem jesteśmy na znakomitej ścieżce. Każdy mecz jest dla nas ważny, tak ten z Widzewem, jak z Wisłą w finale Pucharu Polski. Jestem dumna z naszej drużyny i mam nadzieję, że będzie tak do samego końca - zakończyła "jedynka" draftu 2012 do ligi WNBA.

Ogwumike nie ma dużo czasu na świętowanie, bowiem już za kilka dni koszykarki CCC Polkowice ruszają do Jekaterynburga, gdzie odbędzie się Final Eight Euroligi koszykarek.
Ogwumike była nie do zatrzymania w Final Four ViaSMS.pl Cup Ogwumike była nie do zatrzymania w Final Four ViaSMS.pl Cup