Środa w ACB: Trzy mecze sparingowe

Estudiantes Madryt rozegrał pierwszy mecz sparingowy przed zbliżającym się sezonem, odnosząc jednocześnie swoje debiutanckie zwycięstwo. Po emocjonującej pogoni swój mecz wygrali także koszykarze Alty Gestion Fuenlabrada, zaś do sporej niespodzianki doszło w trzecim spotkaniu - drużyna ligi LEB Silver pokonała Polaris World Murcja dzięki celnemu rzutowi Gonzalo Martineza.

Michał Fałkowski

Estudiantes Madryt - CB Granada 72-64

W swoim pierwszym meczu w okresie przygotowawczym Estudiantes Madryt pokonał drużynę CB Granada 72-64. Najważniejszym wydarzeniem tego spotkania był powrót na boisko Curtisa Borchardta. Amerykański center mierzący 211 cm wzrostu przez ostatni czas praktycznie w ogóle nie trenował z powodu kontuzji. W meczu przeciwko "studenckiej" ekipie Borchardt zagrał 21 minut i rzucił 8 punktów. Dla gospodarzy, którzy grali przed dwoma tysiącami swoich kibiców zgromadzonych w Madrid Arena, najwięcej oczek zebrali weterani - Tom Wideman oraz Iker Iturbe - odpowiednio 14 i 13. Debiut w stołecznej drużynie zanotował także pozyskany niedawno w miejsce Martina Rancika - Petar Popović. W wyniku wysokiego prowadzenia gospodarzy, trener Luis Casimiro dał także szansę gry młodym koszykarzom - Danielowi Clarkowi i Jasonowi Grangerowi.

Po meczu, szkoleniowiec gości - Trifon Poch - na łamach jednego z zagranicznych portali tłumaczył, iż jego zespół dopiero wchodzi w najważniejszy moment przygotowania do sezonu. - To był typowy mecz towarzyski, graliśmy bardzo nerwowo i byliśmy bardzo spięci na początku. W drugiej połowie zaś, cechowała nas większa koncentracja. Mimo to, nie umieliśmy wykorzystać rzutów za trzy punkty, które przecież są bardzo ważne. Mam nadzieję, że będziemy lepiej prezentowali się w następnym próbnym spotkaniu, przeciwko CAI Saragossa.

AD Molina - Polaris World Murcja 72-69

Niezwykle emocjonującą końcówką zakończył się mecz między średniakiem ACB, Polarisem World Murcja oraz drużyną ligi LEB Silver (hierarchicznie dopiero trzecie rozgrywki), AD Moliną. Ostatecznie jednak nieoczekiwanie triumfował niżej notowany gospodarz, dzięki rzutowi Gonzalo Martineza w ostatnich sekundach. Tym samym, Hiszpan przyćmił świetny występ Amerykanina Chrisa Mossa, który zdobył 15 punktów i zebrał kilka piłek z tablic. Najlepszym koszykarzem spotkania okazał się być jednak Anglik, John Nottley. Pochodzący z Wysp Brytyjskich koszykarz, który notabene ma doświadczenie z Pucharu ULEB w barwach Guilford Heat, zdobył 18 punktów i zanotował 12 zbiórek i walnie przyczynił się do wygranej 72-69.

Alta Gestion Fuenlabrada - iurbentia Basket Bilbao 80-77

Alta Gestion Fuenlabrada odniosła zwycięstwo pokonując iurbentię Basket Bilbao 80-77, po dramatycznej pogoni w ostatniej kwarcie. W tym okresie szczególnie brylował duet Saul Blanco - Brad Oleson, który pokazał świetną współpracę, co bardzo dobrze rokuje przed rozpoczynającym się niedługo sezonem. Mimo, że był to pierwszy mecz w okresie przygotowawczym dla baskijskiego klubu, jeszcze kilka minut przed końcem byli praktycznie pewni zwycięstwa. Ostatecznie jednak, zespół z przedmieść Madrytu pokrzyżował im plany i odbił się od dna po ostatniej porażce z Illescas. Podopieczni Txusa Vidorrety prowadzili już nawet dwucyfrową różnicą punktów przed ostatnią odsłoną spotkania, lecz przegrali ją 26-13 co dało zwycięstwo "Pomarańczowym". W drużynie Luisa Guila najwięcej punktów zdobył wspomniany duet Oleson-Blanco. Amerykanin uzyskał 25 punktów, podczas gdy Hiszpan zdobył ich o sześć mniej. Dla iurbentii najwięcej oczek zebrał amerykański niski skrzydłowy - Luke Recker, zdobywca 18 punktów.