Kobryn i UMMC bez porażki melduje się w półfinale F8!

UMMC Jekaterynburg w swoim ostatnim grupowym meczu Final Eight Euroligi koszykarek bez najmniejszych problemów pokonał Galatasaray Stambuł, a duży udział w tym miała Ewelina Kobryn.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pojedynek UMMC Jekaterynburg z Galatasaray Stambuł nie miał już żadnego znaczenia dla obu zespołów, bowiem mistrzynie Rosji już wcześniej zapewniły sobie triumf w grupie A, z kolei team z Turcji wtorkową przegraną pogrzebał swoje szanse na premiowane awansem miejsce.

Grające na luzie zawodniczki UMMC od pierwszych minut narzuciły swój styl gry, kończąc pojedynek z wygraną 72:44.

Najskuteczniejszą koszykarką gospodyń Final Eight okazała się Diana Taurasi, która wywalczyła 13 "oczek".

Taurasi była jedną z czterech w szeregach UMMC, które mogły pochwalić się podwójnymi zdobyczami punktowymi. Jedną z nich była również Ewelina Kobryn.

Polska środkowa spędziła "w grze" 16 minut, a w czasie tym zdobyła 12 punktów, wykorzystując 5 z 6 rzutów z gry - jedyny przestrzelony oddała zza linii 6,75. Dodatkowo "Ewka" zanotowała stuprocentową skuteczność w rzutach wolnych. Dodatkowo w rubrykach statystycznych znalazły się 2 zbiórki, asystę i dwie straty.

W półfinale Final Eight rywalem UMMC będzie zespół Bourges Basket, który zajął drugie miejsce w tabeli grupy B.