NCAA: Fenomenalny Trey Burke

W rozegranych w piątkową noc czterech spotkaniach Sweet Sixteen w NCAA błysnął Trey Burke, którego Michigan pokonało po dogrywce Kansas.

Stanisław Grabowski

Louisville Cardinals od samego początku przejęli inicjatywę w spotkaniu z Oregon. Zawodnicy Ricka Pitino do przerwy prowadzili już 45:31. W trakcie drugich dwudziestu minut graczom Ducks udało się zbliżyć maksymalnie na 6 punktów. Wśród zwycięzców prym wiedli: Russ Smith (31 punktów, 3 asysty, 2 zbiórki, 2 przechwyty) i Gorgui Dieng (10 oczek, 9 desek, 4 bloki). W szeregach przegranych podobać się mógł Arsalan Kazemi, autor 11 punktów i 12 zbiórek.

W drugim spotkaniu Kansas Jayhawks przegrali po dogrywce z Michigan 85:87. Do dodatkowych pięciu minut doprowadził gracz Wolverines, Trey Burke (23 punkty, 10 asyst, cała zdobycz po przerwie) celną trójką na 4,3 sekundy przed końcem regulaminowego czasu. Następnie szybko dodał pięć oczek, a punkty Mitcha Garego (25 punktów, 14 zbiórek) dały minimalne prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Wśród przegranych na wyróżnienie zasłużyli Ben McLemore, autor 20 oczek i Travis Releford (16 punktów, 5 zbiórek, 6 asyst).

W ciekawie zapowiadającym się pojedynku Duke Blue okazali się lepsi od Michigan State Spartans 71:61. Podopieczni Mike'a Krzyzewskiego od pierwszych minut minimalnie prowadzili i do przerwy na tablicy widniał wynik 32:31. Bardzo dobrze dysponowany był Seth Curry, autor 29 punktów (6/9 za trzy) i to głównie dzięki niemu Devils w drugiej części gry wypracowali przewagę, której już nie oddali. Oprócz niego 16 oczek (w tym 12 z rzutów wolnych) zapisał na swoim koncie Rasheed Sulaimon, a 14 i 7 zbiórek dołożył Mason Plumlee.

Skończyła się wspaniała przygoda z Tournamentem Florida Gulf Coast, która uległa Florida Gators 50:62. Początek spotkania zapowiadał, że Eagles znów sprawią sensację, jednak po dziesięciu pierwszych minutach do głosu zaczęli dochodzić ich rywale prowadzeni przez Mike'a Rosario (15 punktów, 5 zbiórek). Wśród przegranych 14 oczek i 6 zbiórek zanotował Sherwood Brown.