PGE Turów zdobył Ergo Arenę!

PGE Turów Zgorzelec rozpoczął mecz od stanu 0:15, lecz ostatecznie pokonał Trefl Sopot 82:74. Dla wicemistrzów Polski była to trzecia porażka z rzędu.

Dla PGE Turowa, który świetnie prezentował się na linii rzutów wolnych (22/24), było to pierwsze w sezonie zwycięstwo w Ergo Arenie. Obie ekipy grały już ze sobą cztery razy w obecnych rozgrywkach i wygrały po dwa spotkania.

Początek nie był jednak udany dla podopiecznych Miodraga Rajkovicia, którzy po 3,5 minutach przegrywali 0:15! Raz za razem punktował Filip Dylewicz, który w tym fragmencie zdobył dziewięć oczek, a goście wyglądali na zupełnie zdezorientowanych.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Lider TBL otrząsnął się z letargu w drugiej kwarcie, w której to zrewanżował się wicemistrzom Polski, notując serię... 17:0! Zgorzelczanie świetnie w tym okresie trafiali za trzy punkty - do przerwy Turów miał 7/9 w tym elemencie!

Turów wyszedł nawet na niewielkie prowadzenie, lecz po przerwie znów przespał kilka pierwszych minut, notując 5,5 minutowy okres bez trafienia z gry! Trefl nie potrafił jednak tego wykorzystać - tego dnia zawodzili bowiem Adam Waczyński, Frank Turner, Michał Michalak czy nowy nabytek Ronald Davis.

Goście z czasem opanowali jednak nierówną grę i na dobre odskoczyli Treflowi. W ich grze widać było większy spokój, a trener Rajković mógł liczyć na większą liczbę zawodników i ich pewność w rzutach wolnych. Aż pięciu z nich zanotowało podwójną zdobycz, a Turów ostatnią kwartę wygrał 29:24.

Russell Robinson zgromadził 17 punktów a Ivan Opacak dołożył 15 i osiem zbiórek. Zgorzelczanom w wygranej nie przeszkodziło aż 16 strat. Wśród pokonanych najlepiej spisał się Dylewicz, autor 19 punktów.

Dzięki środowej wygranej podopieczni trenera Rajkovicia umocnili się na czele Tauron Basket Ligi. Mają obecnie 47 punktów - oczko więcej niż Stelmet i Anwil.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 74:82 (25:17, 14:25, 11:12, 24:29) Trefl:

Filip Dylewicz 19, Lorinza Harrington 15, Sime Spralja 10, Kurt Looby 9, Adam Waczyński 9, Frank Turner 4, Marcin Stefański 4, Ronald Davis 2, Michał Michalak 2, Piotr Dąbrowski 0.

PGE Turów: Russell Robinson 17, Ivan Opacak 15, Aaron Cel 14, Michał Chyliński 13, Damian Kulig 10, David Jackson 9, Djordje Micic 2, Ivan Zigeranovic 2, Vukasin Aleksic 0.